Klíčovým prvkem při volbě vhodného jazyka pro implementaci byla dostupnost vhodných knihoven pro vývoj graficky orientovaných aplikací. Rozhodovali jsme se mezi rozšířením jazyka Tcl o podporu implementace grafických rozhraní - Tcl-tk, knihovnou Qt firmy Trolltech pro C++ a jazykem Java, který rovněž disponuje vhodnými knihovnami.
Jazyk Java jsme i přes jeho výhody pro vývoj aplikací (zejména přenositelnost a čisté objektové paradigma) po průzkumu několika grafických aplikací vypustili z úvah z důvodu nevyhovující rychlosti, která je pro odezvu grafického uživatelského rozhraní důležitou vlastností. Současný JVM (Java Virtual Machine) neposkytuje vlastnosti dostatečné pro běh aplikací typu CAD, jejichž charakteru odpovídá implementovaný editor.
Jazyk Tcl-tk je interpretovaný jazyk, nesplňuje naše požadavky pro vývoj stabilní a rychlé grafické aplikace. Tento skriptovací jazyk je vhodný pro implementaci grafických uživatelských rozhraní k jednoduchým aplikacím, nikoliv však k vývoji grafických aplikací typu CAD.
Jako nejvhodnější řešení byla vybrána knihovna Qt pro jazyk C++. Hlavním vodítkem pro výběr této knihovny byla dostupnost existujících aplikací podobného charakteru (zejména QCAD nebo uživatelské rozhraní pro Linux KDE), které disponují dostatečnou rychlostí a stabilitou. Navíc aplikace využívající této knihovny je možné překládat pro převážnou část unixovských platforem i pro platformu MS Windows, čímž je garantována dostatečná přenositelnost.
K implementaci bylo použito verze 2.2.1 knihovny Qt Free Edition, která je šířena s licenčními podmínkami QPL (Q Public License). QPL zařazuje implementovanou aplikaci k aplikacím Open Source, umožňuje šíření aplikace a modifikaci zdrojů pro neziskové účely. Qt Free Edition je dostupná pouze pro unixové platformy.