Čipové sady


Krok: 1

Čipová sada (Chip set) je sada integrovaných obvodů speciálně zkonstruovaná pro práci s konkrétním typem procesoru. Obvody čipové sady realizují funkce, jako např.

Pro podporu činnosti procesoru Pentium byla firmou Intel vyvinuta čipová sada s označením Intel Triton:Čipová sada Intel Triton 82340 FX PCIset (Triton I)

Krok: 2

Tato čipová sada dovoluje plně využít možností procesoru Intel .........., poskytuje podporu pro EDO paměti a pipeline burst SRAM Cache paměti.

Krok: 3

Dovoluje osadit do počítače minimálně 4 MB a maximálně 128 MB operační ........... Je optimalizována pro multimediální aplikace.

Krok: 4

Na PCI sběrnici dovoluje přenos rychlostí vyšší než 100 MB/s. Čipová sada Intel Triton FX v sobě integruje i bus master EIDE řadič s přenosovou .......... 16 MB/s, který snižuje zatížení procesoru při práci s pevným diskem.

Krok: 5

Dále obsahuje podporu technologie Plug and Play pro automatickou .......... přídavných karet. V reálných aplikacích poskytuje Intel Triton asi o 15% vyšší výkon než předešlé čipové sady. Čipová sada Intel Triton FX se skládá ze čtyř obvodů:Čipová sada Intel Triton 82430 HX PCIset (Triton II)

Krok: 6

Čipová sada pro počítače s procesorem Intel Pentium určená pro náročnější aplikace. Umožňuje práci dvou procesorů (Intel ..........) a obsahuje zdokonalenou podporu EDO RAM.

Krok: 7

Podporuje také paměťové čipy ECC (Error Check and Correction), které dovolují v případě jednoho chybného bitu na datové sběrnici tento bit detekovat a správně ...........

Krok: 8

Oproti předešlé sadě poskytuje lepší využití procesoru, optimalizuje výkon při práci v počítačové síti, s SCSI rozhraním a videokartou. Dovoluje také využití techniky označované jako Concurrent PCI, která optimalizuje CPU, PCI a ISA transakce, které umožňují vyšší ..........(hlavně v multimediálních aplikacích) tím, že dovolují současnou aktivitu na CPU, PCI a ISA sběrnici.

Krok: 9

Čipová sada Intel Triton HX také zahrnuje podporu pro USB (Universal Serial Bus) pro připojování periferních ..........

Čipová sada Intel Triton HX se skládá ze dvou obvodů:Čipová sada Intel Triton 82430 VX PCIset

Krok: 10

Čipová sada, která vznikla jako odlehčená a levnější verze čipové sady Intel Triton HX a byla určená zejména pro domácí počítače založené na procesoru Pentium. Oproti čipové sadě HX nedovoluje zapojení .......... procesorů a využití ECC pamětí.

Čipová sada Intel Triton VX se skládá z:Čipová sada Intel Triton 82430 MX PCIset

Krok: 11

Čipová sada určená zejména pro přenosné počítače s procesorem Intel Pentium. Obsahuje Power Management (dovoluje zapnutí režimů se .......... spotřebou energie) a má menší rozměry.

Skládá se z:Čipová sada Intel Triton 82430 TX PCIset

Krok: 12

Čipová sada poskytující podporu pro nové paměti SDRAM a integrující v sobě nové rozhraní pro připojování pevných disků s označením Ultra DMA 33, které dovoluje přenosovou rychlost až .......... MB/s.Čipová sada Intel Triton 82440 FX

Krok: 13

Využívá plně možností procesoru Intel Pentium Pro, optimalizuje jeho výkon pro 32bitové aplikace v prostředích 32bitových operačních systémů. Podporuje USB spolu s Plug and Play technologií. Zvyšuje výkon v multimediálních aplikacích, podporuje techniku Concurrent PCI a podporuje operační paměť až do .......... 1 GB.

Krok: 14

Tato čipová sada v sobě integruje PIIX3 Accelarator a dovoluje zapojit až dva procesory Intel ...........Čipová sada Intel Triton 82450 GX

Krok: 15

Čipová sada určená pro servery založené na procesoru .......... poskytující vysoký výkon díky multiprocessingu (paralelní zpracování za použití více procesorů). Spolehlivost této čipové sady je zajištěna díky ECC mezi datovou sběrnicí procesoru a pamětí, dále díky zabezpečení paritou na adresové a řídící sběrnici procesoru i na všech PCI signálech.

Krok: 16

Podporuje operační paměť až do .......... 4 GB. Čipová sada Intel Triton 82450 GX se skládá z:Čipová sada Intel Triton 82450 KX

Slouží zejména pro pracovní stanice založené na procesoru Intel Pentium Pro.

Čipové sady: strana 1