FFFI

Z historie festivalu

Filmový festival Fakulty informatiky se od roku 2001 pravidelně koná vždy na jaře v polovině měsíce května na půdě FI MU v Brně. Filmový festival vznikl z nadšení z nových možností digitálního zpracování videa a z touhy studentů FI vytvořit si svůj vlastní film. Hned v prvním ročníku bylo představeno a shlédnuto na deset filmových děl, přičemž autoři nejen že měli na starosti vlastní tvorbu filmů, ale i samotnou organizaci festivalu. FFFI dosáhl nevídaného úspěchu, čímž se postaral o pořádání dalších ročníku. Vážnější propagace FFFI se objevuje až v roce 2004, kdy jsou hledáni i sponzoři. V roce 2005 si cestu na filmovou přehlídku našlo přes 400 návštěvníků, v roce 2010  to už bylo přes 700 návštěvníků a v posledních letech pravidelně přichází ochutnat atmosféru festivalu 800-1000 návštěvníků. I úroveň kvality rok od roku roste. Na festivalu se objevují filmová díla různých žánrů a různých technických přístupů. V roce 2008 se festival konal v rámci oslav Dies academicus a tento rok se zapojili i herci z JAMU a byla rozšířena spolupráce s dalšími fakultami Masarykovy Univerzity. Zatím poslední ročník FFFI proběhl v roce 2014 a byl již 14. svého druhu v řadě.

FFFI obecně

Filmový festival Fakulty informatiky představuje vyvrcholení tvůrčí práce a snahy zvládnout desítku profesí studentů Masarykovy univerzity v Brně, kteří během dvou semestrů absolvují kompletní přípravu filmu, často bez předchozích zkušeností, pod vedením vyučujících předmětů PV110 Základy filmové řeči a PV113 Produkce audiovizuálního díla . V malých týmech i jednotlivě prochází od námětů přes literární a technické scénáře, produkci, střih, postprodukci a zvládají práci scénáristů, režisérů, kameramanů, zvukařů, produkčních, střihačů, herců a dalších. Vytvořená filmová díla jsou veřejně promítána v květnu na filmovém festivalu před více než osmi sty diváky. Festivalu se mohou zúčastnit snímky se stopáží do osmi minut, které jsou jsou maximálně tři roky staré. Jednoho ročníku se typicky účastní na dvacet filmových děl a ta nejpovedenější díla jsou oceněna odbornou porotou a diváky v sálech. Vítězové obou cen si odnesou věcné ceny od sponzorů a získají i putovní trofej - sošku Filmobola.

Foto z festivalu 1 ikona Foto z festivalu 2 ikona Foto z festivalu 3 ikona Foto z festivalu 4 ikona

Pořadatel

Pořadatelem FFFI je laboratoř LEMMA, přičemž o jednotlivé organizační záležitosti se starají studenti předmětu PV113 Produkce audiovizuálního díla.

Pokud by měl čtenář zájem dozvědět se více informací o FFFI, pak na těchto stránkách nalezne i  kontaktní údaje na organizátory festivalu.

Vstup na FFFI bývá zdarma a každý navštěvník je zde velmi vítán.