Ze záznamů leteckých opraven:

Následující řádky obsahují autentické záznamy o závadách letadel US Air Force hlášených piloty a jejich vyřízení opravářskými dílnami.

Problém : Vyřešení :
Levá vnitřní pneumatika hlavního podvozku by skoro chtěla vyměnit. Levá vnitřní pneumatika hlavního podvozku byla skoro vyměněna.
Zkušební let probíhal O.K., automatické přistání velmi tvrdé. Toto letadlo není vybaveno automatickým přistáváním.
U vrtule č. 2 prosakuje kapalina. Prosakování u vrtule č. 2 normální. Nefunguje normální prosakování u vrtulí č. 1,3 a 4.
V pilotní kabině je něco uvolněné. V pilotní kabině jsme něco utáhli.
Prokazatelně uniká kapalina z převodovky pravého podvozku. Důkazy odstraněny.
DME je nastaveno na neuvěřitelně vysokou hlasitost. Hlasitost nastavena na uvěřitelnou hodnotu.
Mrtví hmyz na předním skle. Objednán živý hmyz.
Je-li autopilot nastaven na udržování výšky, letoun klesá 70m/s. Na zemi se závadu nepodařilo reprodukovat.
IFF nefunguje. IFF nefunguje, je-li vypínač v poloze VYPNUTO.
Třecí uzávěry způsobují drhnutí plynové páky. K tomu tam jsou.
Chybí motor č. 3. Po krátkém hledání motor č. 3 nalezen na pravém křídle.

 

Raketoplán má problémy

Raketoplán: Máme vážný problém, Houstone. Nemůžeme se dostat na dosovský řádek.
Houston: Stiskněte C: ENTER.
Raketoplán: Zatraceně, to mi nic neříká.Houston: Co vidíte na obrazovce?
Raketoplán: "Můj počítač", hm, a pár dalších ikon.
Houston: Stiskněte "Start" a potom "Vypnout počítač".
Raketoplán: Počítač se vypíná tlačítkem "Start"???
Houston: Ano, to je snad samozřejmé!
Raketoplán: Dejte mi někdo aspirin.
Houston: Prostě stiskněte to zatracené tlačítko "Start".
Raketoplán: Nemůžu - nezná to myš.
Houston: Nezná to žádnou myš?
Raketoplán: No, jakési PS/2. Ale nic takového tady nemáme.
Houston: No dobře. Stiskněte Alt a Esc.
Raketoplán: A co to udělá?
Houston: Mělo by to pomoct.
Raketoplán: Nepomohlo.
Houston: Čekejte, pokusíme se problém nasimulovat tady dole.
Raketoplán: Rozumím.

Dlouhá pauza ....

Houston: Je to jasný. Poklepejte na ikonu MS-DOS.
Raketoplán: Čím? Nemáme myš.
Houston: Použijte záložní systém.
Raketoplán: Kde ho vezmeme?
Houston: Spojte se s Mirem. Rusové by měli mít unixovskou pracovní stanici.

 

Proč jsem unavený ?

Populace této země je 10 miliónů lidí. 5 miliónů je v důchodu, tak zbude 5 miliónů na práci. 2 milióny jsou ve školách, to znamená, že 3 milióny pracují. 1 milión je ve vládě, na úřadech, policii a na okresech. 1 milión je nezaměstnaných, to znamená, že na práci zbývá 1 milión. 620 tisíc je v nemocnicích, nebo nemocných. 379,998 je ve vězení. Tak zbývají jenom 2 lidi na práci. Ty a já. A protože ty čteš tento list, není divu, že jsem tak strašně unavený!

 

Hlášení telefonních záznamníků:

Dovolali jste se na 934-2495. Koupili jsme záznamník v bazaru, bez záruky. Můžete se pokusit nechat vzkaz, ale není jisté, jestli bude zaznamenán. Jestli vám nezavoláme, tak asi ne...
Připravte se na alfa test programu Píp, verze 1.05. Začíná odpočítávání: 5... 4... 3... 2... 1...
Pípni, alespoň trochu pípni, ty to dokážeš, no tak, jeden malej píp, co ti to udělá, no tak soustřeď se, udělej to, pípni sakra, no, no, už to bude..
Nedělej to! Já to nechci slyšet! Nepípej! Jestli pípneš, tak... ať tě to vůbec nenapadá! Dělej cokoliv
jiného, hlavně nepípej! ...
Ahoj. Já jsem Davidů záznamník. A co jsi ty?
Ahoj, já jsem Janův záznamník a jsem sám doma. Tak co mi navrhneš?
Ahoj, tohle je záznamník Marka a Natálie. Oni nejsou doma, ale telefon ano.
Nazdar, já jsem Johnův záznamník. Odešel a nechal mě tu samotného s tou odpornou mikrovlnnou troubou. Zatracenej hnusnej život!
Ahoj. Petrův záznamník má poruchu. Mluvíte s ledničkou. Mluvte hodně pomalu, přichytím váš vzkaz na své dveře jedním z těch magnetů.
Omlouvám se, ale můj záznamník je rozbitý. To co slyšíte je CD přehrávač, který žádné vzkazy neumí zaznamenat, dokonce vám ani nebude hrát žádnou melodii, zatímco budete čekat, abyste nezanechal vzkaz.
Čau. Já jsem Ronův záznamník a zrovna mám pořádnou depresi. Mám padesáttisíckrát větší kapacitu paměti, než můj majitel, a vše co mám dělat je jen odpovídat na telefonáty. Takovej je život. Ale vůbec mi o životě nemluvte, jen nechte vaše jméno a číslo až pípnu. Tak pozor, já pípnu, Bože, jak já nenávidím to pípání, ten hnusnej zvuk ...
Ahoj, já jsem záznamník a můžu od vás přijmout vzkaz. Moji majitelé nepotřebují nový vysavač, přírodníkosmetiku, zaručené přípravky na hubnutí ani skvělý čisticí prostředky pro domácnost. Již dostatečně přispívají na charitativní účely a nechtějí se nechat vyfotografovat. Pokud mě pořád ještě posloucháte, můžete zanechat vzkaz...
(Znělka) tak vy jste si myslel, že si normálně popovídáte po telefonu? Nic takového! Místo toho jste se dovolal na - tamtadadá - ZÁZNAMNÍK! Takže zanechte vaše jméno, telefonní číslo a vzkaz...
Toto není záznamník -- toto je telepatický nahrávač myšlenek. Po zaznění signálu začněte přemýšlet o svém jménu, důvodu, proč voláte a telefonním čísle, kde vás můj majitel může zastihnout. A já budu přemýšlet, jestli mu váš vzkaz vyřídím.
Děkujeme, že jste zavolal na ambasádu SSSR. žádní KG... eh, žádní diplomaté zrovna nejsou přítomni, takže až zazní kapitalistický zvuk, zanechte vaše jméno, telefonní číslo a stručný popis tajemství, které nám chcete prodat.
Pan Prezident zrovna není přítomen. Prosím zanechte vaše jméno, telefonní číslo, jméno země, kterou máme napadnout, a tajné heslo pro akci.
Tady Smrt. Jestli zanecháte své jméno a číslo, přijdu si pro vás.
Dobrý den, děkujeme, že jste zavolal Kampaň pro podporu vítězství republikánů. Váš příspěvek na předvolební kampaň ve výši 100 korun bude automaticky přičten k vašemu telefonnímu účtu. Jestli ještě chcete nechat vzkaz...
Tady šestá dělostřelecká a raketová divize. Zadejte nám své souřadnice.
Zdravíme, dovolal jste se na detektivní kancelář "šestý smysl". Víme, kdo jste a co chcete, takže až uslyšíte pípnutí, můžete zavěsit.
Ahoj, dovolali jste se k Jimovi a Soně. Nemůžeme zrovna zvednout telefon, protože právě děláme něco, co je nám oběma velice příjemné. Takže nechte vzkaz, až si půjdeme čistit zuby, tak si to poslechneme.
Dovolal jste se na 843-4734. Prosím nezavěšujte, zpracováváme váš hovor. (Pauza). Náš počítač identifikoval vaše číslo jako jedno z důležitých. Nikdo z personálu nemá dovoleno s vámi mluvit, kromě Freda, který tady ale momentálně není. Proto prosím nechte vzkaz. Přejeme dobrý den.
Nemohu zrovna zvednout telefon, protože jsme u Slobinského. Já a pět mých přátel mu pomáháme vyměnit žárovku.
Kdyby tohle byl ten nejlepší z možných světů, určitě bych teď mohl přijít k telefonu, ale nemohu. Takže jestli můžete, zanechte vaše jméno a telefonní číslo...
Zrovna nemohu zvednout telefon, protože jsem ve sklepě, kde tisknu bankovky. Pokud potřebujete peníze nebo se chcete obdivovat mé ruční práci, prosím zanechte vaše jméno, číslo a kolik v hotovosti potřebujete. Pokud jste z Národní banky, prosím ignorujte toto hlášení.
Ahoj. Jsem pravděpodobně doma, jen se snažím vyhnout hovoru s někým, koho nemám rád. Zanechte vzkaz. Jestli vám nezavolám, jste to vy.
Dovolal jste se na systém CPX-2000 Blackmail Voice. Váš hlas bude nahráván a digitálně analyzován pro pozdější použití. Jakmile bude zanalyzován, náš počítač bude umět použít váš hlas pro celou řadu ilegálních a nemorálních účelů. Tato počáteční informace je zdarma. Nicméně v blízké budoucnosti vás navštíví někdo z týmu našich profesionálních exorcistů, vysvětlí vám výhody našich služeb a připraví rozvrh plateb.
Nezapomeňte mluvit zřetelně po zaznění signálu. Děkujeme.
Prosím nechte vzkaz. Máte právo mlčet. Cokoliv řeknete, bude nahráno a může být námi použito.
Ahoj, tady je Jim. Vítejte na mé Zábavné telefonní lince, kde můžete hovořit s mým záznamníkem jen za
32 Kč/minutu! Prosím po zaznění signálu sdělte číslo vaší kreditní karty...
Ahoj, tady Ron. Zrovna nejsem doma, ale mohu si dělat poznámky. Vydržte chvíli, najdu si tužku... OK, tak co byste mi rádi řekli?
Dovolali jste se na záznamník Mika a Nancy. Právě nejsou doma. Tedy alespoň si myslím, že ne. Moment. Miku? Nancy? - Ne nejsou tady. takže až zazní signál, zanechte vzkaz.
Dobrá, ještě jednou. Toto je náš záznamník. Toto je hlášení našeho záznamníku. Nějaké otázky?
Padá na vás únava. Těžknou vám víčka. Cítíte se hrozně ospalá. Postupně ztrácíte sílu a schopnost odporovat rozkazům. Až uslyšíte tón, budete hrozně chtít říci své jméno, telefonní číslo a vzkaz.
Ahoj, tady Adrian; já jen odpovídám na vaše zavolání. Jestliže jste ještě nezavolal, učiňte tak nyní, proto že když se pokusím odpovědět na zavolání, které jste ještě neučinil, může to způsobit temporální paradox, který může vážně narušit kontinuum časoprostoru a to následně může vést k implozi celého vesmíru. A to byste nechtěl způsobit, že ne?
Nejsme doma. Zanechte vaše jméno a telefonní číslo a my vás zavoláme, až se stanete vegetariánem.
Tady Alan. Zanechte mi vzkaz, co vám mohu ... tedy co pro vás mohu udělat.
Ahoj, tady Marlinův záznamník. Chci vám připomenout, že včera byl poslední den předchozího úseku vašeho života. Po pípnutí mi můžete sdělit, jaké to bylo, případně zanechat nějaký jiný vzkaz.
Dovolala jste se na 555-6238. Proč?
Toto je víte-kdo. Jsme víte-kde. Zanechte své víte-co víte-kdy.
Dovolali jste se na 234-1243. Toto je záznamník. Jsou devadesátá léta, takže určitě už víte, co máte dělat.

 

OBYČEJNÝ TÝDEN PRACOVNÍKA SYSTÉMOVÉ PODPORY

Den první - pondělí:

09:05   Příchod do práce. Káva, čtení novin.

09:20   Volala účtárna, prý se nemůžou připojit k serveru Accounting. Šáhl jsem po šanonu a poskytl jim standardní odpověď č.112: "Hmm ale mě to funguje." Blekotal jsem ještě chvíli a pak jim poradil, aby zkusili rebootovat a přilogovat se znovu. Mezitím jsem z upéesky odpojil kávovar (kafe už stejně docházelo) a připojil zpátky kabel od serveru Accounting. Účtárna volala za chvili znovu, že je všechno v pořádku. Přece jen není nad spokojeného uživatele.

10:20  Ta kráva z marketingu si stěžovala, ze ji nefunguje modem. Zamumlal jsem, že ji předám našeho specialistu na komunikace, a přepojil jsem hovor do údržbářského kamrlíku. Ta moderní kancelářská technika dokáže skutečně ušetřit spoustu práce!!

10:50  Zastavil se u mně šéf; množí se prý stížnosti na kvalitu uživatelské podpory. Zeptal jsem se, kdo si stěžuje - samozřejmě marketing. Šéf řekl, ze to bude řešit, oznámil, že zbytek dne už nebude, a odešel hrát squash.

11:05  To pondělí mě vždycky zmáhá. Zapsal jsem do knihy "Odchod za účelem nákupu disket" a vypadl jsem do města.

16:20  Přichod z nákupu disket. Podíval jsem se na záznamník, byl prázdný. Asi to bylo tím, ze jsem zapomněl zapojit telefon. Napravil jsem to a doplnil záznamy v deníku.

16:25  Odchod.

Den druhý - úterý:

09:10  Zase se u mně zastavil šéf a znovu chtěl probírat stížnost té krávy z marketingu. Ukázal jsem mu nový screensaver Hot Amanda, který jsem minulý týden stáhl z internetu. Šéfovi se moc líbil - chtěl po mně kopii. Dal jsem mu disketu a zeptal se ho, jak se budou ty stížnosti řešit; odpověděl, že bude asi nutné přijmout dalšího pracovníka, protože já už sám na všechno nestačím.

09:50  Dorazil jsem do osmé úrovně doomu.

10:25  Volal odborný poradce výrobního náměstka. Chtěl vědět, jak se maluje v excelu graf. Řekl jsem mu, že na tak speciální úkoly máme odborného poradce, a přepojil jsem hovor do kamrlíku údržbářů. Ještě že máme ty moderní telefony!

11:00  Přišel údržbář. Říkal, že mu pořád volají nějací lidé a ptají se na podivné věci. Řekl jsem, že ho zaškolím, když za mě hodinku posedí u telefonu. Souhlasil.

11:05  Odchod na oběd.

14:00  Návrat z oběda. Údržbář poctivě seděl u telefonu. Říkal, že pořád zvonil telefon, a proto všecka volání přesměroval do kantýny. Ten chlap je fakt dobrej!

14:10  Začal jsem údržbáře (jmenuje se Franta) učit Doom. Byl učenlivý, a už za pár hodin mě dokázal sejmout. Začal jsem tušit, že tenhle chlapík má před sebou budoucnost.

16:00  Fandovi končila směna, a tak jsme skončili i školení o Doomu. Mně zbývala ještě hodina. Přemítal jsem, co mám dělat, a vzpomněl jsem si na server Accounting ze včerejška. Zkusil jsem tedy několikrát za sebou stisknout hlavní vypínač, abych ověřil jestli funguje. Vypínač fungoval bez problémů; horší to bylo s upéeskou a se serverem.

16:30  Odchod.


Den třetí - středa:

8:30  Šéf dodržel slovo a přivedl nového člověka na technickou podporu. Nějaký Milan. Ukázal jsem mu tedy místnost se servery, switch a posadil jsem mu na stůl počítač. Sice trochu protestoval, že dostal jen PC-XT, ale ujistil jsem ho, že na Windows mu černobílý displej úplně stačí.

9:00  Milanův počítač skončil bootování. Milan se hned začal zajímat, jak se připojí k síti; zřídil jsem mu tedy uživatelské jméno. Nastavil jsem minimální délku hesla na 64 znaků, ať si chlapec taky trochu užije.

9:15  Volali z účtárny, že potřebují zřídit uživatelské jméno pro nějakou novou pracovnici. Odpověděl jsem, že k tomu potřebují speciální formulář podepsaný vedoucím oddělení, všemi ostatními vedoucími pracovníky, skladníkem a ředitelem. Trochu se divili, ale mě už to bylo jedno, protože jsem zavěsil.

10:05  Volala nějaká Lenka z účtárny, že prý potřebuje heslo na síť. Po hlasu vypadala na devatenáct až dvacet; zeptal jsem se jí tedy na jméno, příjmení, datum narození, rodinný stav a adresu. Odhad se potvrdil - devatenáct a svobodná. Řekl jsem jí tedy, že jí večer heslo doručím osobně domů.

11:05  Milan konečně rozchodil svoje ikstéčko a začal se shánět po nějaké práci. Poslal jsem ho pro cigára; jen ať se mladej zaučuje.

11:20  Milan přinesl cigára. Ukázal jsem mu manuál k systému AS/400 a posadil ho k telefonu, ať si vyzkouší i praxi. Odchod na oběd.

16:00  Návrat z oběda. Milan se evidentně zhroutil - asi tři hodiny se prý marně pokousel rozchodit server Accounting. Vynadal jsem mu a poslal jsem ho pro další cigára. Pak jsem znovu připojil k serveru ethernetový kabel. Obraz na televizi se sice trochu zhoršil, ale práce má koneckonců přednost.

16:10  Sekretářka z personálního chtěla vědět, jak se spouští kontrola pravopisu. Poradil jsem jí klávesovou zkratku Ctrl-Alt-Del. Poděkovala a zavěsila.

16:30  Na záchodě jsem nachytal Milana, jak pročítá noviny s inzeraty nabízejícími zaměstnání. Pomyslel jsem si, že se den vcelku vydařil, a odešel jsem domu.

Den čtvrtý - čtvrtek:

8:30  Znovu se objevil šéf; to sem chce chodit každé ráno? Vždyť si ani nestačím přečíst noviny! Tentokrát naštěstí přinesl dobrou zprávu - Milan prý vzkázal, že už do práce nepřijde. Řekl jsem, že dneska je fakt těžký sehnat člověka, který za něco stojí. To tak, dělit se o tohle teplé místečko ještě s někým jiným!

8:55  Volal kdosi z logistiky, že prý nemůže rozchodit české fonty. Zeptal jsem ho, jaky čip má na videokartě; nevěděl. Seřval jsem ho tedy, ať si nejdřív zjistí základní informace o svém počítači a pak ať mi znovu zavolá.

9:15  Znovu volal ten z logistiky; dozvěděl se, ze čipy na videokartě nemají s fonty nic společného. Odpověděl jsem mu, že jsem se taky neptal na videokartu, ale na grafickou kartu. Omluvil se, řekl, že to zjistí a zavěsil.

9:30  Volali z ekonomického, že se jim na fakturách objevují místo čárek a háčků přehlásky. Byl to už druhý případ s fonty v jednom dni, takže jsem jim slíbil, že s tím něco udělám. Po chvilce přemýšlení jsem se rozhodl, že změním centrálně všechny šablony dokumentu. Nastavil jsem bílé písmo na bílem pozadí; pro jistotu jsem ještě změnil standartní font na Wingdings.

10:00  Uprostřed deváté úrovně Doomu se u mně zastavil Fanda a zeptal se, jestli bych nezašel na oběd. Představil jsem si, kolik mě ještě čeka pitomých dotazů na fonty, a šel jsem s nim.

Den pátý - pátek:

8:00  Návrat z oběda.

8:25  Nějaký nešťastník z plánovacího volal, že zapomněl heslo, a žádal o radu. Poradil jsem mu tedy, aby použil speciální proceduru pro obnovu hesla - FDISK. Nešťastník poděkoval a zavěsil. Panebože, i tihle lidé mají volební právo?

8:35  Zase volal ten z plánovacího. Problém s heslem byl vyřešen, zato se objevil jiný - při bootování mu system hlásil "Error accessing Drive 0". Řekl jsem mu, že to je hardwarový problém a že potřebuje nový počítač.

9:15  Malér, ten nešťastník, kterého jsem včera v Doomu sejmul na šesté úrovni, byl šéf. Vtrhl ke mně rozčílený do kanceláře a nereagoval ani na můj nový screensaver Obsession. Od pondělka mám padáka.

10:00  Dělám to, co předevčírem Milan, tj. prohledávám inzeráty s nabídkou zaměstnání a na pár vybraných zkouším volat. V přestávkách mezi telefonáty provádím úpravu maker - přidávám příkaz DeleteDocument. Bez dobré systémové podpory se prostě žádná firma neobejde.

11:15  Sehnal jsem nové místo. Je to dokonce stejná funkce, jakou jsem měl tady, a to u jedné softwarové firmy, která loni uvedla na trh nový operační systém. Posílám tedy do sítě na rozloučenou Červa a balím si hrníček na kafe. Nashle!

 

PRAVIDLA POKOJOVÉHO GOLFU

 

 1. Každý hráč musí být vybaven svým vlastním vybavením - většinou jednou holí a dvěmi koulemi.
 2. Hra na hřišti musí být povolena vlastníkem jamky.
 3. Na rozdíl od normálního golfu, cílem je dostat hůl do jamky a koule udržet mimo.
 4. Pro nejlepší hru, hůl by měla být co nejpevnější. Vlastníkům hřiště je povoleno zjistit pevnost hole před začátkem hry.
 5. Vlastníkům hřiště se vyhrazuje právo určit rozměr hole tak, aby nedošlo k poškození jamky.
 6. Myšlenkou hry je udělat co nejvíce úderů do té doby, než je majitel hřiště spokojen. Nesplnění tohoto požadavku by mohlo vést k tomu, že majitel hřiště vám pro příště odmítne hru.
 7. Je považováno za špatné, pokud se snažíte hrát hned po příjezdu na hřiště. Zkušený hráč si obyčejně vyhradí určitý čas na vyjádření obdivu nad celým hřištěm, především nad pěkně formovanými překážkami.
 8. Hráčům se doporučuje, aby s sebou měli pro každý případ pláštěnku.
 9. Hráči by se měli předem ujistit, že jejich zápas byl přesně načasován, hlavně jestli se začíná hra na novém hřišti. Předešlí hráči bývají poněkud neracionální, pokud zjistí, že někdo jiný hrál na hřišti, které oni sami považují za soukromé.
 10. . Hráči by neměli předpokládat, že hřiště je pokaždé připraveno ke hře. Někteří hráči by mohli být uvedeni do rozpaků zjištěním, že hřiště je dočasně mimo provoz. Hráčům se doporučuje, aby byli v této situaci extrémně taktičtí. Zkušenější hráči si v tomto případě najdou náhradní metody hry.
 11. . Hráči jsou nabádáni k tomu, aby získali povolení majitele hřiště dříve, než se pokusí o zadní devítku.
 12. . Pomalá hra je doporučována, ačkoli hráči by měli být připraveni na změnu tempa na požádání majitele hřiště.
 13. . Výjimečných výsledků ve hře se dá dosáhnout opakovanou hrou na stejnou jamku za zápas.
 14. . Hráči se upozorňují, že zmínka majiteli hřiště o jiném hřišti, na kterém hráli nebo na kterém v současné době hrávají, není příliš vhodná. Rozzuření majitelé hřiště často poničí nákladné a nenahraditelné vybavení hráče.

 

PLÁN NA ZJEDNODUŠENÍ PRAVOPISU

Zejména v poslední době se ukazuje, že český jazyk způsobuje všemi svými pravidly, výjimkami z pravidel, archaickými vazbami a dalšími nástrahami značné potíže nejen cizincům, ale ve stále větší míře i rodilým Čechům. Ústav pro jazyk český se proto rozhodl zmapovat kritická místa naší psané i mluvené řeči a vydal o nich obsáhlou zprávu:

1. problém: Mnohá slova se jinak čtou, než píšou (sníh, mráz, běh, paměť).
Doporučené řešení: Psát slova tak, jak se čtou (sních, bjech, pamňeť).
Alternativní řešení: Číst slova tak, jak se píšou (sníh, mráz, běh, paměť).

2. problém: Ďěleňí slof na konci řátky je něgdy velice komplikované (po-drobit, pod-robit).
Doporučené řešení: Ďelit slova tak, jak to jde (p-odrobit).
Alternativní řešení: Neďelit slova vůbec (podrobit).

3. problém: Mňeká a tvrdá i zejména f koncofkách sloves v min. čase (ale i jinde) nemají žádnou vypovídací hodnotu a nedají se naučit (na plovárňe byly dvje ženy a dvjesťe mužů).
Doporučené řešení: Zrušit tvrdé y a vyjmenovaná slova (na plovárňe bili dvje ženi a dvjesťě mužů).
Alternativní řešení: Zrušit mňeké i a vyjmenovat fšechno (na plovárňe byly dvje ženy a dvjesťe mužů).

4. problém: Hlásku ř už dneska neumí pomalu ňigdo říct (řeřicha, zvjeř).
Doporučené řešení: Nahraďit hlásku ř hláskou ž, v nezňelé podobje pak hláskou š (žežicha, zvješ).
Alternativní řešení: Nahraďit hlásku ř hláskou z, v nezňelé podobje pak hláskou s (zezicha, zvjes).

5. problém: Pravidla pro psaní čárek sou pšíliš složitá (vím, že je to ťešké, a bojím se toho).
Doporučené žešení: Nepsat čárki ňigde (vím že je to ťešké a bojím se toho).
Alternativní žešení: Psát čárki fšude (vím, že, je, to, ťešké, a, bojím, se, toho).

6. problém: Rozlišováňí čárki a kroušku nat u nemá žádnou vipovídací hodnotu a nedá se naučit (zúčastňit se, zůstat).
Doporučené žešení: Psát nat u vždi jen čárku (zúčastňit se, zústat).
Alternativní žešení: Psát nat u vždi jen kroužek (zůčastňit se, zůstat).

7. problém: Koncofki pšechodňíkú sou aš pšemršťeňe složité (schledavše, chťíc, nesa).
Doporučené žešení: Tvožit pšechodňíki zásadňe pšidáňím univerzálňí koncofki -fšíce ke tšetí osobje jednotného čísla (schledafšíce, chcefšíce, nesefšíce).
Alternativní žešení: Neegzistuje.

8. problém: Nespisovná a hrupší slova sou viloučena z bježného slovníku čímž je omezena vijadžovací schopnost jazika (vokno, hovno, vole).
Doporučení žešení: Zažaďit do bježného slovníku i nespisovná a hrupší slova (vokno, hovno, vole).
Alternativní žešení: Zakázat nespisovná a hrupší slova a nahraďit je spisovními a jemňejšími ekvivalenti (okno, lejno, pšíteli).

S uvedeního jisťe jasňe viplívá že f Ústavu pro českej jazik na nás neserou a snažej se nám i cizincúm víuku češťini tak ňák co nejvíc ulechčit mafšíce na pamňeti fšechni možní problémi a vodstraňujefšíce rúzní bordeli kerí v jaziku aš doposut bili.

 

Zdrojový kód windows 98 !!
/* The Win98 source code has been released recently; Per MicroSoft

  CopyRights, you can only view the code, but should not change it! */

     /*  TOP SECRET Microsoft(c) Code

       Project: Chicago(tm)

       Projected release-date: Summer 1994  */
 #include "win31.h"

 #include "win95.h"

 #include "evenmore.h"

 #include "oldstuff.h"

 #include "billrulz.h"

 #define INSTALL = HARD

 char make_prog_look_big[1600000];

     void main()

     {

       while(!CRASHED)

       {

         display_copyright_message();

         display_bill_rules_message();

         do_nothing_loop();

         if (first_time_installation)

         {

           make_50_megabyte_swapfile();

           do_nothing_loop();

           totally_screw_up_HPFS_file_system();

           search_and_destroy_the_rest_of_OS/2();

           hang_system();

         }

         write_something(anything);

         display_copyright_message();

         do_nothing_loop();

         do_some_stuff();

         if (still_not_crashed)

         {

           display_copyright_message();  do_nothing_loop();

           basically_run_windows_3.1();  do_nothing_loop();

           do_nothing_loop();

         }

       }

       if (detect_cache())

         disable_cache();

       if (fast_cpu())

       {

         set_wait_states(lots);   set_mouse(speed, very_slow);

         set_mouse(action, jumpy);  set_mouse(reaction, sometimes);

       }

       /* printf("Welcome to Windows 3.11"); */

       /* printf("Welcome to Windows 95"); */

       printf("Welcome to Windows 98");

       if (system_ok())

         crash(to_dos_prompt);

       else

         system_memory = open("a:\swp0001.swp", O_CREATE);

       while(something)

       {

         sleep(5); get_user_input();

         sleep(5); act_on_user_input();

         sleep(5);

       }

       create_general_protection_fault();

     }

 

Stručný úvod do teorie pivního pole

(Basic Principles of Beer Field Theory)

Autor: MUDr. Václav Kořal, Csc.

Znalost základů teorie pivního pole má v současné době nejširší uplatnění v potravinářské chemii, medicíně a hlavně filozofii. Přesto však by mohlo být užitečné, aby s některými poznatky z teorie pivního pole byli seznámeni pracovníci jiných oborů, zejména ve vědecko-výzkumné základně. Přejděme však k meritu věci:

    Základním zdrojem pivních kvant jsou tzv. pivovary, které jakožto primární centra emitují tato kvanta do center sekundárních, zvaných obvykle hospodami. (Některé prameny jako např. 3 uvádějí též označení hostinec, krčma, kořalna, nálevna a restaurace.) Zde hospoda vytváří kolem sebe vlastní pivní pole. Intenzita tohoto pole je dána spinem, tj. jaké pivo se točí, zda 10, 11, 12, 13% apod. U hospod se spinem 7 a 8% se dosud existenci vlastního pivního pole nepodařilo experimentálně prokázat. Pivní pole je charakterizováno pivočarami, které tvoří soustavu ortogonálních trajektorií k ekvipivám. Hustota pivočar je mírou intenzity pivního pole, hustota ekvipiv udává velikost pivopotenciálu. Účinný dosah pivního pole je různý a nepřímo závisí na pivním koeficientu pole,který je definován jako počet sekundárních center na jednotku plochy.

    K úplnému průběhu pivního cyklu je nutnou, nikoliv postačující podmínkou, existence individua, schopného pivní kvanta absorbovat. Takové individuum je v pivologické terminologii nazýváno pivníkem, někdy též méně správně pivařem. Aktivita pivníka, tj. jeho schopnost orálně přijímat pivní kvanta, je determinována počtem volných měnových jednotek, jež má pivník k dispozici. Další faktor, determinující aktivitu pivníka, je pivní kapacita. Tato je dána počtem pivních kvant, které je schopen pivník absorbovat za 1 pivní cyklus. Zmíněná pivní a kapacita je opět funkcí několika proměnných, nichž nejvýznamnější je čas uplynulý od poslední pivoabsorbce a vitální kapacita ledvin, jež jsou bází pivníkova organismu.

    Pohybuje-li se standardní pivník v oblasti účinného dosahu pivního pole a narazí-li na pivočáru, je touto vtahován dovnitř pole, protože hospoda má opačný pivní náboj než pivník. Děje se tak pohybem rovnoměrně zrychleným, až je nakonec pivník hospodou zcela pohlcen. Po absorbování příslušného počtu pivních kvant se náboje pivníka a hospody vyrovnají. Vyrovnání je definováno pivočtem, což je počet absorbovaných pivních kvant za jednotku času. Tento stav způsobí, že mezi vazebnými silami pivníka a sekundárního pivního centra nastane labilní stav. Při standardním průběhu se v tomto okamžiku pivník začíná vzdalovat volným rovnoměrným pohybem. Pivní cyklus probíhající právě popsaným způsobem se nazývá standardním či přirozeným. Přirozený pivní cyklus je schopen absolvovat každý normálně vyvinutý jedinec. Od počátku objektivní existence pivních polí se však vyskytují pivníci, u kterých se projevuje pivnictví patologické. Tito superpivníci (též pijani) se vyznačují shora neohraničenou pivní kapacitou a neustálým proměňováním svých měnových jednotek.

    Pivní cyklus za účasti superpivníka se nazývá abnormálním. Superpivník se v labilním stavu nábojů nedává do volného rovnoměrného pohybu, nýbrž se snaží v pivním centru setrvat co nejdéle, až posléze nabude stejného náboje jako sekundární pivní centrum a je z něj vypuzen. Dále se potom superpivník pohybuje nerovnoměrným pohybem (Brownův pohyb) tak dlouho, dokud nenarazí na pivočáru jiného pivního centra. Jelikož se mezitím superpivník vlivem tepelné emise nabíjí nábojem opačným než sekundární pivní centra, je touto opět přitahován, aby neutralizoval vzniklý náboj. Popsaný proces se opakuje tak dlouho, dokud má superpivník dostatečný počet volných měnových jednotek. Během svého pohybu vytváří superpivník kolem sebe vlastní terciální pivní pole, které působí na jiné pivníky tak, že se tito nabudí a snadněji reagují na sekundární pivní pole hospod. Za určitých specifických podmínek může dojít k přebuzení superpivníka a proto jako moderátor působí tzv. záchytné stanice, které pohlcují a neutralizují superpivníky, působící destrukcí nepivních objektů.

Tolik tedy úvodem.

Literatura:

/1/ Stratton,J.A.: Teorie elektromagnetického pole,SNTL 1961

/2/ Hospr,J.: Příručka pro výčepníky, Merkur 1979

/3/ Kardašova Řečice – Restaurace Na Náměstí – osobní sdělení

/4/ Rektorys a kol.: Přehled užité matematiky, SNTL 1969

/5/ ČSN 56 6635

 

O Windows 95 :

Může být čtení ve vaně považováno za multitasking ???
Víte jaké byly tri největší katastrofy lidstva ??? Hirošima 45, Černobyl 86 a Windows 95
Multitasking je, když se můžou aplikace hroutit paralelně.
Windows 95 dokážou ignorovat nejméně 50% chyb, které by pod DOSem či Unixem nikdy nevznikly...
Pokud dojde ve Windows 95 k chybě, ušetříte čas, protože chyby pod Windows 95 běhají rychle a tak přijdete jen o data, která jste stačili vytvořit v kratší době nežli u dřívějších verzí.
Windows 95 jsou inteligentní. V případě chyby neriskují problémy, které by mohl způsobit uživatel, snažíc se o nápravu rovnou shodí cely systém.
Windows 95 umožňují svým chybám běhat na pozadí.
Windows 95 obsahují již ve svém názvu hodně informací : počet MB, které zabírají na disku, počet minut potřebných k nainstalování, počet instalačních disket a pravděpodobnost chyby při jejich spuštění.
Windows 95 má ke každému řešení alespoň 2 problémy.
Windows 95 nejsou virus: viry nezabírají tolik paměti ani místa na HD.Viry se instalují samy, nevypisují chybová hlášení, většinou nezničí všechna data a nepotřebují ke své činnosti několik stovek souboru.

 

 

VEB
Automibilwerke
TRABANT
Zwikau

Sehr geherte Trahle/Kollegen!
Vážení kunšeft!
My týmto odpovídat na Vaše nemilá dopis, gde Vy si stěžovat na naše nová model plastik priblišovadlo Super Wagen Trabant 601, gde Vy psát, že koupily sobě - citujeme : "ŽEBRAK".
My muset Vas uposornyt, že on mýt dobrá pověst v rozvojová země a že naše Wagen je určeny hlavně pro krátka jizda (mezi osadova jizda). F pšípade, že by Vy odwašil se dat na delší cesta (jako napšíklad z Dejwvitz nach Ruzyn), posilame Vam ein paar náchradný dýl s pšíprafek na údršba Vaš Wagen :

- 1 ks plaštenka Special - pši položeny Wagen na ostrá slunko, aby nebylo na plastyk puchýš a flek
- take proti Yperit a Lewisit ze válka pši stržikani strom v máj, aby se nevzrušovat bakelit.
- 1 ks Schif-bidlo a 1 ks Schif-plachta pro vjetší rychlost pši silna vjetra.
- 2 ks ucpavka do ucha pši rychlost über 50 km/hod.
- 1 ks pedal kolečko na slapany pro mittfahrer, který pro lepši startovany slouži.
- 1 sada pist pro oprava motor a special rašpl pro pržesne vybrus.
- 1 ks piksla Antiradarfarbe proty Polizei-radar pši nedodrženy minimalna povinna rychlost.
- 1 ks special hever pro lepši odtrženy Vaš Wagen pši najety nebo zastaveny na žvýkací guma.
- 1 ks spray Anti-hund pro odbehnuty vela pes, gkyby on chtít odnést Váš Wagen a zahrabat na zahrada.

To vše Vam posilat, aby ujela eště a viel meter a kilometer v naš Super Wagen Trabant. Vežime, že budete witer a naš Wagen spokojena.

S pozdravem Vaša

Direktor für Obstaz
und Anzewirtschaft
ing. Nechresti Kurt

 

Beer   Troubleshooting
****************************

Symptom: Studené a mokré nohy
Chyba: Držíte sklenici pod špatným úhlem
Akce: Otočte sklenici tak, aby směřovala otevřeným koncem směrem ke stropu

Symptom: Teplé a mokré nohy.
Chyba: Špatná kontrola močového měchýře
Akce: Stoupněte si k nejbližšímu psovi, vynadejte majiteli za špatnou výchovu

Symptom: Pivo je nezvykle bledé a bez chuti
Chyba: Prázdná sklenice
Akce: Sežeňte někoho, kdo vám koupí nové pivo

Symptom: Protější stěna pokrytá zářícími světly
Chyba: Spadl jste dozadu
Akce: Nechte se vytáhnout zpět k baru

Symptom: Ústa plná cigaretových nedopalků
Chyba: Spadl jste dopředu
Akce: Viz výše

Symptom: Pivo bez chuti, přední strana košile mokrá
Chyba: Ústa nejsou otevřena, nebo sklenice přiložena k špatné části obličeje
Akce: Odejděte na toaletu, trénujte před zrcadlem

Symptom: Podlaha rozmazaná
Chyba: Díváte se skrz dno prázdné sklenice
Akce: Sežeňte někoho, kdo vám koupí nové pivo

Symptom: Podlaha se pohybuje
Chyba: Vynáší vás
Akce: Ujistěte se, že vás nesou do jiného baru

Symptom: Místnost vypadá neobvykle tmavá
Chyba: Bar už je zavřený
Akce: Zjistěte u barmana svoji adresu

Symptom: Taxi má nezvyklé barvy a nápisy
Chyba: Překročena osobní míra konzumace
Akce: Zakryjte si ústa