SICStus Prolog na FI

- Lokální dokumentace je dostupná zde.

- SICStus Prolog na webu: http://www.sics.se/sicstus

- SICStus Prolog je podporován pro nejrůznější platformy včetně Linuxu a MS Windows.

- Na FI je SICStus Prolog nainstalován na počítačích v počítačové hale a v učebně B311:

POZOR: verze 3.* a verze 4.* jsou výrazně odlišné, je doporučeno používat novější verzi 4.*. Pokud chcete používat IDE SPIDER, je nutné nainstalovat verzi 4.3.* dostupnou z těchto stránek. Instalace pro pokyny k instalaci tohoto IDE najdete na stránkách SPIDER.

Pokud potřebujete nainstalovat SICStus Prolog na další počítače nebo chcete používat jinou verzi kontaktujte prosím správce softwaru, kterým je Hana Rudová.

- Po odsouhlasení licenčních podmínek je možné SICStus Prolog nainstalovat i na domácí počítače studentů.

Pro stažení softwaru je využíváno "sekundární heslo MU". Toto heslo je nutné nejprve vytvořit na ISu (pokud ho už nemáte), a pak teprve je možné příhlásit se na stránku s distribucí SICStus Prologu. Heslo z ISu bohužel k těmto účelům využívat nelze.

Podrobný postup pro vytvoření "sekundárního hesla MU sloužícího pro stahování pošty, pro vstup do Studovny na Komenského a do jiných systémů":

  • Klikněte na následující adresu: https://is.muni.cz/auth/system/heslo.pl#pop
  • Pokud už nejste příhlášeni do ISu, objeví se dialogové okno vyžadující Vaši přezdívku a heslo pro příhlášení na IS. Zadejte prosím požadované informace.
  • Dostanete se na stránku, kde si dvakrát zadáte heslo "pro POP přístup k poště a pro vstup do studovny Komenského".
    Toto heslo je pak možné použít jak "pro POP přístup k poště a pro vstup do studovny Komenského", tak i pro stahování SICStus Prologu. Při stahování SICStus Prologu bude heslo po síti posíláno v zašifrované podobě.

Zde je možné distribuce po zadání hesla "pro POP přístup k poště a pro vstup do studovny Komenského" stáhnout. Jako login pak použijte Vaši přezdívku na ISu nebo UČO.


Hana Rudová, 2016