Sebrané vtipy týdne

Miláčci (se 4 a více nohama)


Čtyřnohý pomocník

8. 6. 2001

Letadlo se chystá ke startu. Na poslední chvíli nastoupí muž se psem a posadí se s ním na dvě volná místa vedle cestujícího u okénka, pes zaujme prostřední sedadlo. Cestující se tázavě podívá na muže se psem. Ten vysvětlí, že jsou zde služebně, zaměstnává je letecká společnost. "Rexe si nevšímejte, to je náš nejlepší čmuchací pes. Jakmile odstartujeme, uvidíte ho při práci."

Letadlo se zvedne a psovod řekne cestujícímu: "Teď se dívejte. Rexi, hledej!"

Pes seskočí, projde uličkou a sedne si před jednu ženu. Po několika vteřinách se vrátí a položí packu psovodovi na rameno.

Ten se obrátí k sousedovi a řekne: "Má u sebe marihuanu. Poznamenám si číslo sedadla a na nejbližším letišti si pro ni přijde policie."

"Skvělá práce!" odpoví cestující.

Psovod pošle psa znovu na obchůzku. Ten čenichá, posadí se u jednoho cestujícího, vratí se, a položí psovodovi na ramena obě tlapy.

"Tak tenhle má kokain. Poznamenal jsem si sedadlo."

"Ten pes se mi líbí!"

Psovod vyšle psa do třetice. Ten prochází tam a zpátky, nakonec se u jednoho cestujícího posadí, vrátí se, vyskočí na sedadlo, roztřese se a všechno kolem podělá.

"Co má tohle znamenat?!" zeptá se cestující znechuceně.

Psovod zašeptá: "Našel bombu."


Kočičí fyzikální zákony

16. 11. 2000
Kočičí zákon setrvačnosti:
Kočka zůstává v klidu, pokud na ni nepůsobí vnější síla, jako otevření konzervy s kočičím žrádlem nebo objevení myši.
Kočičí pohybový zákon:
Kočka se pohybuje po přímce, pokud nemá opravdu závažný důvod změnit směr.
Zákon zachování kočičí energie:
Kočka ví, že energii nelze vytvořit ani zničit, a proto vydává co nejméně energie.
Zákon kvantové teleportace:
Jakýkoli sáček nebo krabice v místnosti s kočkou musí v nejbližší možné nanosekundě obsahovat kočku.
Zákon nezachování nábytku:
Kočičí touha brousit si drápky o nábytek je přímo úměrná jeho ceně.
Zákon kočičí poslušnosti:
Čeká dosud na svého objevitele.

Měli bychom mu to říct

15. 5. 2000

V hlubokém lese začne malá želvička šplhat na strom. Po několikahodinové námaze vyleze až na vršek, skočí dolů, zamává nožičkami a rozplácne se na zemi.

Po nějaké době se probere, znovu vyleze na strom, skočí a řachne na zem. A tak se to opakuje.

Dvojice ptáčků sedící na větvi se na to smutně dívá, až nakonec samička řekne svému partnerovi: "Miláčku, už bychom mu asi měli prozradit, že je adoptovaný."


Nedrážděte spícího psa

13. 4. 2000

Jednou jsem věšela na dvorku prádlo a dovnitř vešel starý, unaveně vypadající pes. Měl obojek a plné břicho, takže bylo zřejmé, že někomu patří. Přesto když jsem vešla do domu, tak šel se mnou, prolezl celou vstupní halu a nakonec se uložil do kouta k spánku. Asi za hodinu zaškrábal na dveře a pustila jsem ho ven.

Příští den přišel zase. Opět zalezl do "svého" rohu a hodinku se prospal. Takhle to pokračovalo několik týdnů. Napadlo mě připíchnout mu k obojku vzkaz: "Každé odpoledne se k nám Váš pes přichází vyspat."

Příští den přišel zase a na obojku měl jinou cedulku: "Nedivte se mu. Žije v domě, kde je deset dětí. Pokouší se aspoň trochu prospat."


Zaměstnání v ZOO

26. 11. 1999

Do zoologické zahrady se přijde nezaměstnaný zeptat, jestli by pro něj neměli místo. Hlavní atrakce místní ZOO - hrozivě vyhlížející gorila - jim právě uhynula, a tak muži nabídnou, že než seženou jinou gorilu, mohl by se u nich převlékat do gorilí kůže a dělat návštěvníkům gorilu, aby neztratili návštěvníky. Kůže hrozně smrdí, ale slíbili mu dobrý plat, a tak muž s jistými obavami kývne.

Stáhnou z gorily kůži, zašijí ji a dají na ni neviditelné zapínání a za chvilku je "gorila" v kleci. Lidé jsou potěšeni, že se gorila přestala schovávat a podfuk "baští i s navijákem". Muži se divadýlko líbí a začne se předvádět. Skáče, buší se do prsou, řve a houpe se na provaze.

Při jednom akrobatickém kousku to však přežene, protrhne síť a přistane ve lví kleci. Lev zařve a gorila začne najednou ječet: "Pomoc, POMÓÓÓC!!!"

Lev k němu přiběhne, položí mu tlapy na ramena a zasyčí mu do ucha: "Vole, přestaň blbnout, nebo nás vyhodí oba!"


Řekli o psech

30. 6. 1999

Nejdůležitější zásady pro kočky, které se musejí starat o domácnost

Křesla a koberce:
Musíte-li zvracet, rychle skočte do křesla. Pokud to nestihnete, použijte orientální koberec. V nouzi postačí cokoli chlupatého.
Dveře:
U žádné místnosti nepřipusťte zavřené dveře. Aby se dveře otevřely, postavte se na zadní a předníma nohama po dveřích škrábejte. Až se dveře otevřou, nemusíte je použít. Pokud jste si přikázaly otevřít venkovní dveře, postavte se mezi ně a porozmýšlejte o pár věcech. To je obzvlášť důležité, když venku silně mrzne, prší, sněží, nebo v komáří sezóně.
Hosté:
Rychle odhadněte, kterému z hostů jsou kočky nejprotivnější, a posaďte se mu do klína. Největší úspěch budete mít, když je z vás cítit rybí konzerva.
K sezení na klíně nebo tření o nohavice si volte látku, která barevně i materiálově kontrastuje s vaší srstí (např. bílé kočky si zvolí černou vlněnou látku).
Při procházení mezi talíři na prostřeném stole si předem nacvičte ublížený výraz. Všichni z něj musí pochopit "Vždyť když tu návštěva není, tak smím být na stole!"
Hosta vždy doprovoď na WC. Nemusíš tam nic dělat. Stačí sedět a zírat.
Práce:
Jestliže někdo ze svěřených lidí šije nebo píše a druhý nedělá nic, zůstaň s tím zaneprázdněným. Říká se tomu "pomáhat" nebo také "překážet". Při překážení se řiďte následujícími pravidly:
 1. Dohlížíte-li na vaření, seďte hned za levou patou kuchařky. Neuvidí vás tam, a máte proto mnohem větší naději, že vás přišlápne, pochová vás a pomazlí se s vámi.
 2. V případě čtenáře se uvelebte hned pod jeho bradou tak, abyste byly mezi jeho očima a knihou - pokud se vám ovšem nepodaří rozložit se přímo na knize.
 3. U pletařky se stočte pohodlně na jejím klíně a předstírejte spánek. Tu a tam bleskově natáhněte packu a strčte do jehlice. Může se vám také podařit, že se pustí pár očí. Nezapomínejte na to, že překážení je vaší povinností.
Hra:
Ta je důležitá. Ve dne se musíte dostatečně vyspat, abyste si mohly v noci hrát "na kočku a na myš" nebo "na tomhle kopečku jsem král já". Nejvhodnější místo a čas je v jejich posteli mezi 2. a 4. v noci.

Závěrečná poznámka: S výchovou svěřených lidí začněte co nejdřív. Potom se vám podaří vytvořit správně fungující domácnost. Lidé se musí osvojit základní pravidla. Toho můžete docílit, začnete-li brzy a budete důslední.


Přísná nekompromisní pravidla zacházení s toulavými kočkami

7. 1. 1999
 1. Toulavé kočky nekrmíme.
 2. Toulavé kočky nekrmíme - leda suchou kočičí stravou.
 3. Toulavé kočky nekrmíme - leda suchou kočičí stravou navlhčenou troškou mlíčka.
 4. Toulavé kočky nekrmíme - leda suchou kočičí stravou navlhčenou troškou teplého mlíčka, mňam mňam pochoutkami a zbytky ryb.
 5. Nedovolíme, aby si toulavé kočky udělaly z našeho domu trvalé bydliště.
 6. S toulavými kočkami se nemazlíme, nehrajeme si s nimi a nechováme je v náručí.
 7. S toulavými kočkami se mazlíme, hrajeme si s nimi a chováme je, ale nikdy pro ně nevymýšlíme jméno.
 8. Toulavé kočky (ať mají jméno nebo ne) zásadně nesmějí do domu.
 9. Toulavé kočky nesmějí do domu vyjma vyhrazené hodiny.
 10. Toulavé kočky nesmějí do domu s výjimkou dní, jejichž název obsahuje samohlásku.
 11. Toulavé kočky nesmějí v domě skákat na nábytek nebo si o něj brousit drápky.
 12. Toulavé kočky nesmějí v domě skákat na zvlášť luxusní nábytek nebo si o něj brousit drápky.
 13. Toulavé kočky na nábytek mohou, ale brousit si drápky smějí jenom o to nové třípatrové sisalové škrábadlo-šplhadlo za 3580 Kč.
 14. Toulavé kočky vykonávají svou potřebu venku do písku.
 15. Toulavé kočky vykonávají svou potřebu na trojdílné odolné plastové misce naplněné speciální kočičí podestýlkou.
 16. Toulavé kočky vykonávají svou potřebu v  nádobě s bočními stěnami zaručujícími soukromí a s víkem umístěným tak vysoko, aby se o ně nebouchaly do hlavičky.
 17. Toulavé kočky spí mimo dům.
 18. Toulavé kočky spí v garáži.
 19. Toulavé kočky spí v domě.
 20. Toulavé kočky spí v lepenkové krabici vycpané starou dekou.
 21. Toulavé kočky spí ve speciální pohodlné postýlce značky "Naše Micinka" na protialergických polštářcích z čisté střižní vlny.
 22. Toulavé kočky nesmějí spát v naší posteli.
 23. Toulavé kočky nesmějí spát v naší posteli - leda v nohách.
 24. Toulavé kočky nesmějí spát v naší posteli pod peřinou.
 25. Toulavé kočky smějí v naší posteli pod peřinou spát, ale převážně v nohách.
 26. Toulavé kočky si nesmějí hrát na psacím stole.
 27. Toulavé kočky si nesmějí hrát na psacím stole v blízkosti počítače.
 28. Toulavé kočky nesmějí chodit po klávesnici, když páneček na w  qqqbmerw,nmšžřčýytr.m,iyuů-puiNÍ PÍŠE.

Stvoření světa podle psů

5. 6. 1998

Jak dát kočce tabletu

27. 2. 1998
 1. Pevně kočku chyťte. Její hlavu si položte na loket, jako když dáváte miminku pít z láhve. Potichu říkejte: "Hodná čičinka!" Strčte tabletku do kočičí tlamičky.
 2. Sundejte kočku z lustru a vyšťárejte tabletku zpod gauče.
 3. Zopakujte bod 1, ale přidržujte levou rukou přední packy a pravým loktem zadní. Zastrčte tabletku do tlamky ukazováčkem.
 4. Vyšťárejte kočku zpod postele. Vyndejte z tuby novou tabletku (zapuďte myšlenku na pořízení nové kočky.)
 5. Znovu postupujte podle bodu 1. Tentokrát jakmile máte kočku v pozici pijicího dítěte, sedněte si na kraj křesla, nakloňte se co nejvíc nad kočku, přesuňte pravou ruku nad levý loket, zvedněte kočce horní čelist a rychle vhoďte tabletku. Protože vaše hlava spočívá prakticky na kolenou, nevidíte, co přesně děláte - na tom však nezáleží.
 6. Nechte kočku viset na záclonách. Nechte tabletku ve svých vlasech.
 7. Jste-li žena, poplačte si. Jste-li muž, poplačte si.
 8. Seberte se. Tak kdo tady poroučí?!? Vezměte kočku a tabletku. V poloze 1 proneste pevným hlasem: "Tak kdo tady poroučí?!?" Otevřte kočce pusu, vezměte tabletku a ... zatraceně!
 9. Tak takhle to nejde. Poddejte se zhroucení a po chvíli se zamyslete. Aha! Chaos způsobují drápy.
 10. Připlazte se ke skříni s prádlem. Vytáhněte velkou osušku a rozprostřete ji na zem.
 11. Vytáhněte kočku z kuchyňské linky a tabletu z květináče.
 12. Natáhněte kočku na osušku hlavou u delšího okraje.
 13. Připlácněte kočce nohy k tělu. (Odolejte pokušení rozplácnout celou kočku.)
 14. Zabalte kočku do osušky. Spěchejte - čas a tabletka na nikoho nečeká.
 15. Opět zaujměte polohu 1. Obtočte ruku kolem osušky s kočkou, aby dosáhla k hlavě. Stiskněte kočce čelistní klouby, jako když otvíráte okvětní plátky "zaječí hubičky".
 16. Pusťte tabletku do tlamky a zastrčte ji prstem dál. Konečně!!!
 17. Vyluxujte chlupy (kočičí). Ošetřete si šrámy (vlastní).
 18. Vemte si dva aspiriny a lehněte si.

Pravidla soužití se psem:

11. 4. 1997
 1. Do domu pes nesmí.
 2. No dobře, do domu smí, ale jen do některých místností.
 3. Pes smí do všech místností, ale nesmí lehat na nábytek.
 4. Pes smí lehat jen na starý nábytek.
 5. Tak jo, smí lehat všude na nábytku, ale nesmí spát s lidmi v posteli.
 6. OK, pes smí do postele, ale jen když ho tam pán zavolá.
 7. Pes smí spát v posteli, když se mu zachce, ale nesmí zalézat pod peřinu.
 8. Pes smí pod peřinu, jen když ho tam pán pozve.
 9. Pes smí spát pod peřinou každou noc.
 10. Lidé mohou pod peřinu jen se svolením psa.

Sloní paměť:

Cestovatel narazí v džungli na slona, který řve bolestí, protože má v chodidle zapíchnutý obrovský trn. Je mu slona líto, a proto mu trn opatrně vytáhne. Slon se na něj vděčně zadívá a odkulhá do džungle.

O mnoho let později navštíví zestárlý cestovatel cirkus a sedí v první řadě. Přijde výstup se slony a jeden ze slonů si cestovatele stále prohlíží. Nakonec se utrhne, přiběhne k okraji manéže, popadne cestovatele do chobotu, praští s ním o zem a udupe ho k smrti.

Proč?

(Byl to úplně jiný slon.)


Koupání kočky jako bojové umění:

Bud Herron

Někteří lidé říkají, že se kočky nemusejí nikdy koupat. Že se samy olížou do čista. Že mají ve slinách jakýsi speciální enzym, který na kočku působí jako nový Cillit - rozpustí špínu a odstraní ji z kožíšku. Po většinu svého života jsem tomuto folklóru věřil. Stejně jako ostatní lidé, kteří něčemu slepě věří, jsem byl ochoten ignorovat všechna fakta, která svědčila o opaku - pach kočičiny v koutech garáže a špinavé skvrny lpějící na koberci u krbu.

Přijde však čas, kdy se člověk musí podívat skutečnosti tváří v tvář a přiznat si: "Tahle kočka smrdí jako latrína v cikánském táboře za parného letního odpoledne."

Nastane-li takový čas u vás doma, tak jak se to stalo v mém případě, měl bych pro vás několik dobře míněných rad. Vezměte je v úvahu než chytíte kočku pod paži a zamíříte k vaně:

Po několika dnech se kočka uklidní natolik, že ji budete moci z nohy sundat. Asi tři týdny s vámi potom nebude mluvit a většinu času stráví otočena k vám zády. Může se u ní vyvinout i psychóza a její pohled bude připomínat pohled sádrové sošky.

Budete asi předpokládat, že se na vás zlobí. Obvykle tomu tak není. Zpravidla jenom přemýšlí, jak příště prolomí vaši obranu a přivodí vám smrtelné zranění, až se rozhodnete ji zase vykoupat. Přinejmenším však teď smrdí podstatně méně.


Ostatní kategorie: