Úvod Základní údaje První den bez mamky Ze štěněčího života Ze života dospělého psa Moje první dovolená Fotogalerie (aneb co se nepoužilo jinde) Odkazy

 

PRVNÍ DEN BEZ MAMKY

 SamojedVlčí špic

22. září 1993 jsme si koupili štěně. Přesněji řečeno mrňouska rasy zcela určité, zato neschválené, „čistokrevný voříšek". Bertíkovými rodiči (mimochodem, jméno jsme pro našeho nového člena rodiny měli vymyšlené dřív, než jsme si ho vybrali) jsou samojed (táta) a kříženec vlčího špice a samojeda (máma). Bertík je i v dospělosti menší než typičtí představitelé obou těchto ras. To určitě jen proto, aby se doma vlezl i pod křesla nebo na jeho oblíbené místo v kuchyni - hned vedle ledničky. Když ona jde z té velké bílé "boudy" neustále příjemná vůně buřtíků a sýrečka ..

Už když jsme si tuto malou chlupatou kuličku vezli domů, projevily se jeho typické vlastnosti. Neustále musel něco okusovat (pokud možno ruku) a za okamžik se tvářil jako "neviňátko". Ale zlobte se na někoho, když je tak maličký, že se vejde do jedné ruky! Část cesty si krátil tím, že v autě ležel v takzvané kontrolní pozici - hlavička i packy co nejvíc natažené do délky (polštářky pacek směřovaly vzhůru). Co kdyby mi náhodou něco uteklo? Nebo do mě někdo šťouchl. Kromě toho, musím se přece podívat na ty podivné osoby, co mě berou od maminy. Jestlipak ji ještě někdy uvidím? Určitě! Přece mě má ráda. A já ji taky. Už aby mě vrátili.Fotek štěněte moc nemáme, takže se budete muset spokojit s takovou ošklivě žlutou...

Proč mě z pod toho auta berete? Já jsem se nezatoulal, já se schoval schválně. Snad bych domů trefil, tak dlouho ste mě v té bedně se sklem, po kterým běhaly stromy, nedrželi. Já chci k mamince. Prosííím!

Mami, kde jsi? Vždyť oni mě vedou do cizího domu.

Asi se zkusím chovat slušně. Oni by mě jinak možná vyhodili ven. Že bych to tu trochu očichal? Co to je? Stůl, židle, křeslo, a hele - ještě jedno - to bude moje! - pohovka (ta je moc vysoko, tam se nevyškrábu), jééééé - bonbónky (MŇAM, ty mi chutnaly). Sakra, proč křičí? Ty byly pánečka? Kdo to je? Asi tam ten brejlatej.

No nic, trošku si zdřímnu a pak půjdu domů...