Ke svému domovskému adresáři na fakultních Windows můžete vzdáleně přistupovat klasickým FTP klientem. Jméno serveru je akademos.fi.muni.cz, port 21, login a heslo je stejné jako pro stanice s Windows v učebnách či hale.

Přístup je omezen ze sítě MU, stroje mimo tuto síť mohou využít službu VPN MU. Pro přenos jména a hesla je vyžadováno SSL (explicitní, pokud klient umožňuje volbu explicitní/implicitní), zbylá komunikace SSL využívat může, ale nemusí. Bezproblémová funkčnost je ověřena například u opensource klienta FileZilla.

Pokud někdo používá souborový manažer Altap Salamander (pro studenty MU dostupný zde, případně pro studenty FI zde), bude si muset doplnit knihovny libeay32.dll a libssl32.dll, například odtud (rozbalit a zkopírovat třeba do %systemroot%\system32 nebo k salamand.exe). Ani pak ale nebude možné použít zároveň aktivní režim a šifrování datového spojení, zřejmě jde o chybu v FTP pluginu (na rozdíl od dřívějška už ale není aktivní spojení nezbytné, takže by tato chyba neměla být příliš na překážku).

Pokud narazíte na problém s připojením se přes FTP k serveru, informujte nás na adrese win(atsign)fi(dot)muni(dot)cz.

Odpovědný kontakt: win(atsign)fi(dot)muni(dot)cz