RIV/00216224:14330/12:00067518 - Pro/Con Lists and their Use in Group Decision Support Systems for Reducing Groupthink (2012)

Údaje o výsledku
Identifikační kódRIV/00216224:14330/12:00067518
Název v původním jazycePro/Con Lists and their Use in Group Decision Support Systems for Reducing Groupthink
DruhJ - Článek v odborném periodiku
Jazykeng - angličtina
OborIN - Informatika
Rok uplatnění2012
Kód důvěrnosti údajůS - Úplné a pravdivé údaje nepodléhající ochraně podle zvláštních právních předpisů
Počet výskytů výsledku1
Údaje z Hodnocení výsledků výzkumných organizací 2014
Výsledek byl hodnocen v Pilíři I
Rozsah vyřazení výsledkuTento výskyt výsledku není vyřazen
Zařazení výsledku v hodnoceníneu - Výsledky bez bodového hodnocení nebo vyřazené
Skupina oboru v hodnocení04 - Technické a informatické vědy
Konkrétní způsob(y) hodnocení výsledkuČlánek v časopise má ISSN, ale to v roce uplatnění není v databázi ERIH. | Článek v časopise má ISSN, ale to v roce uplatnění není v databázi JCR. | Článek v časopise má ISSN, ale to v roce uplatnění není v databázi Scopus. | Článek v časopise spadá do oborové skupiny SHVa nebo SHVb, má ISSN, ale to v roce uplatnění není na Seznamu recenzovaných periodik vydávaných v ČR.
Rozdělení výsledku mezi předkladatele
OrganizaceVýzkumná organizace?PodílBodyBody (upravené podle přílohy č. 8 Metodiky)
Masarykova univerzita / Fakulta informatikyano100,0 %0,000
Tvůrci výsledku
Počet tvůrců celkem1
Počet domácích tvůrců1
TvůrceTsikerdekis Michail (státní příslušnost: GR - Řecká republika; A - domácí tvůrce)
Údaje blíže specifikující výsledek
Popis v původním jazyceGroupthink can occur under certain conditions in all collaborative groups and online groups that use group decision support systems such as wikis which are of no exception. One of the measures for preventing groupthink within a group is ensuring that all alternatives are considered and are also evaluated in detail. Pro/con list interfaces may be more powerful than traditional textual collaborative interfaces in wikis but no literature so far has tested the differences between the two in terms of argu- ment production and comprehension beyond laboratory conditions using real world data. This study explored the potential effects of the two interfaces on group performance by conducting a compara- tive mix-methods analysis between two popular websites. The production of arguments, the uniqueness of arguments for each article and also the comprehension of articles were measured.
Klíčová slovapro/con list; wiki; interface; software; GDSS
Název periodkaINFOCOMP Journal of Computer Science
Rozsah stran10-20
ISSN1807-4545
Svazek periodika11
Číslo periodika v rámci uvedeného svazku2
Stát vydavatele periodikaBR - Brazilská federativní republika
Počet stran výsledku11
Adresa www stránky s výsledkemhttp://www.dcc.ufla.br/infocomp/artigos/v11.2/InfocompJune2012.pdf
Údaje o tomto záznamu o výsledku
PředkladatelMasarykova univerzita / Fakulta informatiky
DodavatelMSM - Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT)
Rok sběru2014
Systémové označení dodávky datRIV14-MSM-14330___/01:1
SpecifikaceRIV/00216224:14330/12:00067518!RIV14-MSM-14330___
Kontrolní kód[18AD0303FC32]
Jiný výskyt tohoto výsledku se v RIV nenachází
Odkazy na výzkumné aktivity, při jejichž řešení výsledek vznikl
I - Instit. podpora na rozvoj výzkumné organizace