Laboratoř elektronických multimediálních aplikací 

Fakulta informatiky Masarykovy univerzity v Brně

přeskočit na navigaci ↓ | Grafická verze | [Textová verze]

Exkurze do ČT Brno (Typos)

24.3.2005 jsme se zúčastnili exkurze do České televize Brno (Typos). Navštívili jsme studia obrazového a zvukového střihu. Ukázali nám i technické zázemí těchto studií, kde nás překvapilo, že si celé televizní studio Brno při obrazovém střihu vystačí s cca. 200GB diskového prostoru. Ve studiu obrazového střihu nám objasnili systém profesionálního střihu v TS Brno a prakticky ukázali střih se systémem Avid. Ve studiu zvukového střihu jsme shlédli střihače s režisérem při práci na televizním pořadu. Přednášku na téma zvuk měl a na následné dotazy odpovídal Radomír Kos, vedoucí technických útvarů televizního studia Brno a dříve vedoucí mistr zvuku.

Po kliknutí na přislušnou miniaturu se zobrazí fotografie v plném rozlišení 2848×2136 pixelů (24 BitsPerPixel). Velikost jednotlivých fotek je okolo 1,5MB. Všechny fotografie nafotil MgA. Radovan Hakl.

Ukázka technického vybavení TS Brno Vojtěch Vild, Radomír Kos, Petr Sojka Účastníci exkurze Studio zvukového střihu Studio zvukového střihu Studio zvukového střihu - režisér kontroluje výsledný pořad Studio zvukového střihu Studio zvukového střihu Studio obrazového střihu Závěrečné foto před ČT Brno (Typos) Závěrečné foto před ČT Brno (Typos)