• Cisco Networking Academy na FI od podzimu 2010

Fakulta informatiky Masarykovy univerzity ve spolupráci s Fakultou vojenských technologií Univerzity obrany nabízí svým studentům od semestru podzim 2010 možnost studia programu Cisco Networking Academy.
    Jedná se o mezinárodní vzdělávací program zaměřený na výchovu odborníků pro návrh, budování a správu počítačových sítí. Během jeho studia lze získat nejen teoretické znalosti, ale i praktické dovednosti v oblasti moderních počítačových sítí. Studium je rozděleno do čtyř kurzů:

Network Fundamentals,
    Routing Protocols and Concepts,
    LAN Switching and Wireless,
    Accessing the WAN.

Každý jednotlivý kurz je zakončen zkouškou a absolvent může získat mezinárodně platný certifikát, který je na trhu práce vysoce ceněn.

Výuka Cisco Networking Academy pro studenty Fakulty informatiky MU bude:

zahájena v semestru podzim 2010,
    probíhat v českém jazyce (studijní materiály jsou v jazyce anglickém),
    rozdělena do dvou semestrů (předmětů).

Předměty vyučované na Fakultě informatiky Masarykovy univerzity, které pokrývají látku Cisco Networking Academy (výše zmíněných čtyř kurzů), jsou:

PV233 Počítačové sítě a směrovací protokoly,
    PV234 Přepínání v LAN, bezdrátové sítě a rozsáhlé sítě.

Vstupním předpokladem pro absolvování Cisco Networking Academy je předešlé úspěšné ukončení předmětu PB156 Počítačové sítě nebo PV183 Technologie počítačových sítí.

Bližší informace týkající se studia Cisco Networking Academy budou prezentovány dne

13. 5. 2010 v 15:00 v učebně D3