Nejlepším českým etickým hackerem je Peter Melniček z FI MU

Šestý ročník studentské národní soutěže ČR v kybernetické bezpečnosti (Kybersoutěže) zná své vítěze. V kategorii nad 20 let vyhrál Peter Melniček, student bakalářského programu Kyberbezpečnost na Fakultě informatiky MU (FI MU).

Finále soutěže se uskutečnilo 19. května 2022 v Plzni. Zúčastnilo se 42 nejlepších studentů a studentek ze základních, středních a vysokých škol z celé ČR, kteří soutěžili ve třech věkových kategoriích. V kategorii studentů 15–20 let zvítězil Patrik Vácal ze Západočeské univerzity v Plzni, v juniorské kategorii studentů mladších 15 let pak Vojtěch Čepička z Gymnázia Říčany. Soutěžící se do finále probojovali úspěšným absolvováním dvou vyřazovacích online kol, která absolvovalo téměř 5.500 studentů. Peter Melniček ve své kategorii vyhrál se ziskem 3 120 bodů. FI MU se radovala i v loňském roce, kdy ve stejné kategorii vyhrál náš student Adam Ivora.

Odměnou pro vybrané finalisty Kybersoutěže je možnost zúčastnit se Letní školy kybernetické bezpečnosti v Brně, kterou každoročně spolupořádá FI MU. Účastníci finále rovněž mohou požádat o prominutí přijímacích zkoušek na FI MU.

Průběh národního finále sledovalo i živé vysílání finálového studia, které dále nabídlo řadu rozhovorů s odborníky na kybernetickou bezpečnosti a ICT. K dispozici je záznam tohoto vysílání, včetně rozhovoru s Janem Vykopalem z Laboratoře kyberbezpečnosti FI MU o roli Masarykovy univerzity při organizaci soutěže. Na akci jsme za fakultu měli také stánek s informacemi o studiu kyberbezpečnosti a dalších studijních programech FI MU a možnostech následného uplatnění.

Všem vítězům gratulujeme a přejeme další úspěšnou cestu světem kyberbezpečnosti!

Tisková zpráva: https://kybersoutez.cz/library/NSKB6_TZ_Finale.pdf