Sledujte předávání Ceny předsedy GA ČR: mezi nominovanými je i prof. Antonín Kučera z Fakulty informatiky MU

Jedním z nominovaných na letošní Cenu předsedy Grantové agentury ČR (GA ČR) je prof. RNDr. Antonín Kučera, Ph.D.Fakulty informatiky MU s projektem „Algoritmy pro diskrétní systémy a hry s nekonečně mnoha stavy“.

Algoritmická teorie her poskytuje modelovací a analytické prostředky hojně využívané v různých oblastech informatiky, včetně formální verifikace a multi-agentních systémů. V rámci projektu je věnována speciální pozornost hrám s nekonečnou arénou a také hrám modelujícím chování agentů v diskrétním prostředí. Projekt je zaměřen na řešení otevřených problémů o tomto typu her, které zahrnují fundamentální otázky týkající se existence rovnovážných stavů, optimálních strategií a existence algoritmů pro jejich konstrukci.

Slavnostní udílení Ceny předsedy GA ČR pěti vybraným laureátům proběhne čtvrtek 30. září 2021 od 14 hod. a my vás srdečně zveme ke sledování přímého přenosu z Profesního domu Matematicko-fyzikální fakulty UK.

Cena předsedy Grantové agentury ČR (GA ČR) je každoročně udělována za dosažení mimořádných výsledků při řešení grantových projektů ukončených v předchozím roce. Na základě doporučení několika stovek vědců bylo za rok 2021 nominováno 32 projektů.

Více informací o Cenách předsedy GA ČR a letošních nominacích naleznete na stránkách GA ČR.