Středoevropská olympiáda v informatice 2021 online. Češi soutěží z FI MU

Od 1. do 5. září 2021 probíhá Středoevropská olympiáda v informatice (CEOI 2021), které se tradičně účastní i tým českých reprezentantů.

Olympiádu pořádá Chorvatsko, ale vzhledem k pandemickým okolnostem probíhá on-line. Český tým ve složení Daniel Skýpala, Benjamin Swart, Matouš Šafránek, Lukáš Tomoszek se tak účastní vzdáleně z prostor Fakulty informatiky MU v Brně.

Vedoucí týmu Tomáš Pitner (FI MU) se k  netradičním okolnostem vyjádřil: "Má to svá kouzla, ale i specifika proti běžné soutěži, prostě dá se to plnohodnotně udělat, ale je to jiné."

Českým soutěžícím držíme palce a fandíme, ať se jim povede napodobit loňský úspěch, kdy Jiří Kalvoda v Maďarsku získal zlatou medaili.

Děkujeme všem, kteří se na FI MU podílí na organizaci, zejména: Marie Skřivánková (CERIT), Roman Lacko a Tomáš Szaniszlo (CVT), Lukáš Daubner a Mirek Kadlec (Lasaris), Daniel Kráľ a David Klaška (CEOI), Pavel Töpfer a Zdenek Dvořák (kolegové z MFF UK)