• Noc vědců 2019 na fakultě informatiky

Noc vědců je jedinečnou akcí, která otevírá přednáškové místnosti, laboratoře a další veřejnosti běžně nepřístupná místa. Téma letošního ročníku je "Šetrně k planetě".

V rámci nočního programu Masarykovy univerzity bude pro návštěvníky otevřených sedm budov, kde bude své aktivity nabízet deset institucí. Spojení mezi nimi bude zajišťovat speciální autobusová linka.

Rozhodně si naplánujte návštěvu Fakulty informatiky MU v Brně na Botanické 68a. Tady budou své aktivity nabízet fakulta informatiky, ekonomicko-správní fakulta a Ústav výpočetní techniky a další subjekty. Můžete se těšit na virtuální realitu, popovídat si s robotem Karlem Pepperem, vyzkoušet letecký simulátor a roboty z Robotárny nebo se podívat největší holografický displej v ČR.

Tradičně zajímavý program nabízí ekonomická část. Vyzkoušejte si rozhodování v ekonomickém experimentu, ověřte si pravost svých bankovek nebo zjistěte podstatu fungování kryptoměn nebo cirkulární ekonomiky.

Celý program

Většina akcí probíhá průběžně v čase od 18 do 24 hod.

Těšíme se na vaši návštěvu!