• Informatické kolokvium Koncepce výuky programování na FI, 15. 12. 2015

Dnes 15. 12. 2015 se od 14 hod. v posluchárně D2 uskuteční informatické kolokvium, na kterém bude přednášet

RNDr. Nikola Beneš, Ph.D. na téma

Koncepce výuky programování na FI MU.

Abstrakt: Od absolventů Fakulty informatiky se mimo jiné očekává schopnost programovat, a to v plném rozsahu tohoto termínu. Současná situace tomuto očekávání příliš neodpovídá. Setkáváme se s tím, že zaměstnavatelé hodnotí programátorské schopnosti absolventů FI spíše negativně. Považujeme proto za nutné zamyslet se nad současným stavem výuky programování a připravit návrh úprav, které zvýší dovednosti absolventů v této důležité oblasti.

V první části přednášky se podíváme na současný stav výuky programování na fakultě od všeobecných základů až po výuku konkrétních programovacích jazyků a návazné specializované předměty. V druhé části identifikujeme možná slabá místa současného přístupu a představíme návrh řešení včetně etap postupné realizace. Tato část by měla vyústit v širokou diskusi k tématu výuky programování na FI.