Spolupráce FI MU s průmyslem

• Nabídka odborné stáže pro studenty na Národním centru kybernetické bezpečnosti

Nabídka odborné stáže pro studenty na Národním centru kybernetické bezpečnosti – bezpečnostní CERT tým

Národní centrum kybernetické bezpečnosti (NCKB), jakožto součást Národního bezpečnostního úřadu, který je gestorem kybernetické bezpečnosti v ČR, nabízí studentům vysokých škol možnost absolvování odborných stáží se zaměřením na problematiku zajišťování kybernetické bezpečnosti.

Stážista bude mít možnost se zaměřit na jednu nebo více z následujících oblastí:
    • mapování, testování, vývoj v oblasti honeypotů,
    • testování zranitelností v laboratorním prostředí, ověřování exploitů
      (výhodou znalosti z oblasti penetračního testování),
    • automatizace testování malware,
    • vývoj jednodušších nástrojů/skriptů pro práci vládního CERT (znalost Pythonu).
    Během stáže se student seznámí s činností vládního CERT týmu a rovněž bude mít možnost podílet se na každodenním chodu NCKB. Stážista bude mít příležitost prohloubit si své znalosti v dynamicky se rozvíjejícím světě ICT, čímž získá komplexní vhled do atraktivní a žádané problematiky. Zároveň tak bude mít možnost aplikace teoretických znalostí do praxe a nabytí nových zkušeností.

Obecné požadavky na stážistu:
    • student 3. – 5. ročníku VŠ,
    • zájem o téma kybernetické bezpečnosti,
    • základní znalost síťových a bezpečnostních protokolů,
    • znalost systémů Unix-based a Windows,
    • analytické myšlení – schopnost analyzovat a vyhodnocovat informace,
    • schopnost práce s odbornou literaturou a otevřenými zdroji,
    • schopnost pracovat samostatně,
    • porozumění anglickému technickému textu, schopnost psát jednoduché texty.
    Nástup na stáž (vstupní pohovor):
    Se zájemcem o stáž proběhne vstupní pohovor, na jehož základě je posouzeno, zda uchazeč splňuje požadavky pro stáž. Pohovor se zaměřuje zejména na zjišťování motivace, očekávání od stáže, dosavadní zkušenosti apod. Stážista je rovněž seznámen s požadavky a pravidly odborné stáže.

Místo výkonu stáže:
    Národní centrum kybernetické bezpečnosti (Mučednická 31, Brno).

Pravidla pro stáž:
    • stážista bude pravidelně docházet na pracoviště po dobu 1 měsíce
      (v případě dobrých pracovních výsledku možnost prodloužení),
    • pracovní doba Po-Pá 8:00-16:00 (lze přizpůsobit školním povinnostem stážisty),
    • stáž je vykonávána na základě dohody o provedení práce (vč. finančního ohodnocení).
    V případě Vašeho zájmu zašlete svůj životopis spolu s motivačním dopisem na email:
    k.habova@nbu.cz (kontaktní osoba: Kateřina Hábová).