Spolupráce FI MU s průmyslem

• Pojď pracovat na výzkumných projektech!

Chceš víc než jen získat titul? Máš zájem již během studia prohloubit své znalosti v oboru, které jsou po absolvování školy neocenitelné? Láká Tě možnost získání studijního stipendia? Pojď s námi pracovat na výzkumných projektech zaměřených především na oblast počítačových sítí! Navíc můžeš získat téma pro prakticky orientovanou bakalářskou nebo diplomovou práci a stáž ve společnosti Flowmon Networks.

Hledáme studenty a studentky, kteří se chtějí podílet na výzkumných projektech zaměřených na témata:
    • Analýza datových toků, detekce provozních a bezpečnostních incidentů.
    • Rozšiřování síťových statistik (NetFlow/IPFIX) o podporu aplikačních protokolů.
    • Záchyt a analýza datového provozu v plném rozsahu (PCAP).
    • Vizualizace síťových statistik a bezpečnostních událostí.
    • Analýza časových řad a zpracování dat velkého rozsahu.
    Kompletní seznam vypsaných témat je k dispozici na webu diplomky.flowmon.com.

Přínos pro Tebe?
    • Získání hlubších znalostí a praktických zkušeností během studia.
    • Spolupráce na projektech s odborníky v týmu CSIRT-MU a společnosti Flowmon Networks.
    • Možnost získat finanční odměnu formou studijního stipendia a stáže ve společnosti Flowmon.
    • Své vlastní pracovní místo přímo v budově FI MU.

Jsme bezpečnostní tým Masarykovy univerzity (CSIRT-MU). Ve spolupráci se sdružením CESNET a Flowmon Networks vyvíjíme nástroje pro zpracování velkých objemů síťových dat umožňující monitorování vysokorychlostních počítačových sítí v reálném čase. Vytvořili jsme platformu Kybernetický polygon a realizovali cvičení Cyber Czech. Věnujeme se řešení bezpečnostních incidentů v univerzitní počítačové síti, vzdělávání studentů v předmětu KYPO laboratoř a osvětě uživatelů v oblasti počítačové bezpečnosti. Informace o nás najdeš na twitterovém účtu @csirtmu a webu csirt.muni.cz.

Flowmon Networks pomáhá firmám po celém světě zlepšovat výkonnost počítačových sítí a chránit je před moderními typy kybernetických hrozeb. Společnost je se svými produkty lídrem v monitorování síťového provozu a analýze chování sítě (Network Behavior Analysis – NBA). Její řešení Flowmon je jediným evropským NBA produktem rozpoznaným analytickou agenturou Gartner. Více informací o společnosti Flowmon najdeš na webu www.flowmon.com.

Využij příležitost, kterou Ti škola nabízí! Buď o krok napřed!

Kontaktní osoba: doc. Ing. Pavel Čeleda, Ph.D. – celeda@ics.muni.cz