Zahraniční studia

• GFPS-Stipendium pro praktikanty

Studentské organizace GFPS-CZ a GFPS e.V. vypisují společně se společností METRO Group RFID Innovation Center v Neuss praktikantské místo pro studenta/ku z ČR na období 1.října 2010 - 28.února 2011.
    Praktikant bude pracovat čtyři dny v týdnu po osmi hodinách a jeden den v týdnu studovat na Universitě v Düsseldorfu. GFPS garantuje svým stipendistům osobní podporu a pomoc v místě studia. Výše stipendia činí 580 Euro měsíčně. Dále je povinná účast na dvou multinárodních seminářích konaných v průběhu semestru (Dny měst a Quadrat).
    Profil zájemce:
    • Vysokoškolské studium informatiky nebo hospodářské informatiky
    • Flexibilita a autodidaktický styl práce
    • Týmový duch, veliké nadšení pro informační technologie a komunikativnost
    • Znalosti práce s JAVA, SQL, znalosti v oblasti internetového programování výhodou
    • Plynulá němčina slovem i písmem
    • Aktivní zájem o společenské, kulturní a politické dění
    • Zájem o německou kulturu a společnost
    • Status studenta na české univerzitě
    Podklady k přihlášce musí být vyhotoveny v němčině a musí obsahovat: motivační dopis, strukturovaný životopis, výpis známek za dobu vysokoškolského studia, doporučující dopis od vysokoškolského pedagoga a reference, jež doloží společenskou angažovnost nebo karierní zkušenosti žadatele. K přihláčce je nutné přiložit i plán studia na Univerzitě v Düsseldorfu.
    Podklady k přihlášce zasílejte na adresu: Dorothee.Ahlers@gfps.org, zde se také obraťte v případě dotazů.
    Přihlášky zasílejte do 30. dubna 2010.