Zahraniční studia

• Doktorandská stipendia do Hongkongu

Hongkongská rada pro výzkumné granty (Research Grants Council of Hong Kong, RGC) vypsala pro akademický rok 2010/2011 doktorandská stipendia, která je možné získat až na celkovou maximální dobu tří let.
    Výše stipendia, jež plně pokrývá náklady spojené s životem v Hongkongu, činí 20 000 hongkongských dolarů měsíčně (tj. asi 30 000 USD ročně), navíc mohou stipendisté získat příspěvek na cestovné při účasti na vědeckých konferencích nebo cestách za výzkumným účelem („conference and research-related travel allowance“) až do výše 10 000 hongkongských dolarů (asi 1300 USD) za rok. Celkem bude pro akademický rok 2010/2011 uděleno 135 stipendií.
    Do tohoto programu je zapojeno všech 7 hongkongských universit – City University of Hong Kong, Hong Kong Baptist University, Lingnan University, The Chinese University of Hong Hong, the Hong Kong Polytechnic University, The Hong Kong University of Science and Technology, The University of Hong Kong – což dává zájemcům jedinečnou možnost vybrat si z několika stovek studijních oborů, které jsou těmito universitami nabízeny.
    Uzávěrka přijímání přihlášek je 1. prosince 2009.
    Kontakt a bližší informace: www.rgc.edu.hk/hkphd/