Zahraniční studia

• Stipendium na vybranou japonskou univerzitu

Japonské Ministerstvo školství, mládeže, sportu, vědy a technologie (Monbukagakusho) vypisuje stipendium pro studenty všech oborů na vybrané japonské univerzitě v délce 18-24 měsíců

Podmínky:

• Uchazeč musí být občanem České republiky, narozen po 2.4.1973
    • Požaduje se ukončené vysokoškolské vzdělání, tj. minimálně absolvování bakalářského studijního programu (pozn.: absolventi doktorských studijních programů se mohou o stipendium ucházet pouze za předpokladu, že hodlají v Japonsku absolvovat studium vedoucí k získání titulu)
    • Stipendijní program umožňuje výzkumnou stáž nebo studium vedoucí k získání titulu
    • Obor zamýšleného výzkumu/studia musí být totožný nebo souviset s oborem, který uchazeč vystudoval
    • Uchazeči musí být ochotni osvojit si japonštinu. Pokud je jejich znalost japonštiny nedostatečná a japonská strana jim stipendium udělí, budou po příjezdu do Japonska nejprve zařazeni do půlročního jazykového kurzu, jehož úspěšné zvládnutí podmiňuje pokračování stipendijního pobytu.
    • Uchazeči, kteří uspějí ve výběrovém řízení, si musí sami předjednat přijetí na konkrétní vysokou školu v Japonsku, na níž hodlají studovat.

Uchazeči musí doručit MŠMT ČR (odboru mezinárodních vztahů), Karmelitská 7, 118 12 Praha 1 – Malá Strana nejpozději do 10. května 2007 do 16.00 hod. :

• Návrh na vyslání potvrzený studovanou vysokou školou nebo její součástí
    • vyplněnou přihlášku na aktuálním formuláři japonské strany spolu s požadovanými přílohami, které uvádí informační materiál japonské strany
    • popis dosavadního studia a návrh programu pobytu v Japonsku (výzkumný/studijní projekt)
    • resumé bakalářské/diplomové práce v anglickém nebo japonském jazyce

Informační materiál, který uvádí podmínky pobytu a aktuální formuláře jsou k dispozici na CZS u Martina Glogara (email: glogar@czs.muni.cz, tel. 549 493 076).
    Další informace: http://www.cz.emb-japan.go.jp/cz/icc_study_cz.html