Zahraniční studia

• Erasmus+ studijní pobyty 2016/17

Oddělení zahraničních záležitostí vyhlašuje výběrové řízení na zahraniční studijní pobyty v rámci programu Erasmus+ pro akademický rok 2016/2017. Program Erasmus umožňuje absolvovat část studia na některé ze zahraničních univerzit, se kterou má FI uzavřenu bilaterální dohodu. Životní náklady a cestu si studenti hradí ze stipendia poskytovaného tímto programem. Délka pobytu v zahraničí je 3 – 12 měsíců v závislosti na konkrétní bilaterální dohodě.
    FI provádí výběr studentů podle následujících kritérii:

• Studijní prospěch
    • Znalost cizího jazyka
    • Motivační dopis v AJ (rozsah 1/2 - 1 strana A4) s důrazem na předměty, které chcete v zahraničí studovat
    • Posouzení oborového koordinátora
    • Předchozí účast na zahraničním studijním pobytu

Přihlášky do výběrového řízení Erasmus podávají studenti elektronicky prostřednictvím systému ISOIS. Přihláška FI bude otevřena 1. - 24. února 2016.

Všichni studenti, kteří se chtějí výběrového řízení zúčastnit a nemohou doložit znalost anglického jazyka na úrovni min. B2 mezinárodně uznávaným certifikátem (ZSJZ, FCE,...), absolvují test z angličtiny.
    Termíny testů z anglického jazyka:

• čtvrtek 27.1.2016 od 13.00, učebna B410
    • pátek 19.2.2016 od 9:00, učebna A318
    • úterý 23.2.2016 od 12:00, učebna B204.
    Na test se hlaste prostřednictvím rozpisu v ISu.