Zahraniční studia

• Chevening Scholarships

Britské ministerstvo zahraničí poskytuje stipendia „Chevening Scholarships“ umožňující postgraduální studijní pobyty na britských univerzitách. Několik stipendií bude uděleno i uchazečům z České republiky. Stipendia jsou zpravidla jednoroční („one year Diploma/Master Courses“), možné však jsou i kratší pobyty v délce 3-6 měsíců („shorter vocational courses or research attachments lasting from three to six months“). Stipendium pokrývá školné, životní náklady ve Velké Británii i cestovní náklady.
    Stipendium je určeno zájemcům z různých oblastí (vysoké školy, veřejná správa, nevládní organizace, sdělovací prostředky, podnikatelská sféra), u nichž se předpokladá, že v budoucnosti budou zastávat vedoucí místa („future leaders, decision-makers and opinion-formers“). Náplň pobytu musí být relevantní z hlediska cílů britské zahraniční politiky a britského velvyslanectví v Praze.
    Uchazeči musejí splňovat následující podmínky:

• věk od 25 do 35 let
    • ukončené vysokoškolské vzdělání
    • velmi dobrá znalost angličtiny (minimálně na úrovni 6.0 při testu IELTS)
    • vysoká motivace a vynikající komunikační schopnosti
    • občanství České republiky
    • výhodou je, když uchazeč má již praxi v zaměstnání

Formulář žádosti a další informace
    Uzávěrka přijímání přihlášek pro akademický rok 2007/2008 je 20. listopadu 2006. Uchazeči, kteří budou zařazeni do užšího výběru, budou konat pohovor na britském velvyslanectví začátkem roku 2007.
    Přihlášky zašlete na adresu:
    Paní Helena Sojková
    British Council
    Bredovský dvůr
    Politických vězňů 13

Kontakt a bližší informace:
    E-mail: Helena.Sojkova@britishcouncil.cz
    Internet: www.chevening.com