Bakalářské a magisterské studium

• Specializace x obory - pozor změna!

V rámci nově vzniklých oborů v bakalářském i magisterském studiu akreditovaných od semestru jaro 2007 není možné volit specializace.

Studenti, kteří nastoupili do bakalářského studia v akademickém roce 2008/2009 si nevolí specializaci ani v rámci oboru Aplikovaná informatika. Výjimku tvoří specializace Grafický design, jejíž absolvování je podmíněno prací v ateliéru doc. Švalbacha. Studenti přijatí do bakalářského studia v akademickém roce 2007/2008 a dříve mohou obdržet osvědčení o specializaci nejpozději na jaře 2010.

Studenti přijatí do navazujícího magisterského studia od akademického roku 2009/2010 mohou studovat obor Aplikovaná informatika bez specializace nebo se specializací Grafický design za obdobných podmínek jako v bakalářském studiu. Volba jiné specializace v rámci oboru Aplikovaná informatika není možná. Studenti, kteří chtějí vyjádřit svoje zaměření pro určitou oblast, si zvolí odpovídající obory, které původní specializace nahradily.

Studenti přijatí do navazujícího magisterského studia od akademického roku 2008/2009 a dříve mohou končit podle „starých“ podmínek tedy volit specializaci v rámci oboru Aplikovaná informatika a Informatika nejpozději v semestru jaro 2011. Vedení fakulty však doporučuje přestup ze zvolené specializace na některý z „nových“ studijních oborů. Případné kolize při přestupu se budou řešit formou žádosti prostřednictvím studijního oddělení.

Při převodu předmětů bez kreditů z bakalářského studia do navazujícího magisterského studia se pro účely splnění podmínek oboru započítávají kredity do počtu kreditů oborových předmětů.