Výzkum a vývoj

• Přednášky pro odbornou veřejnost v rámci řízení ke jmenování profesorem

V úterý 5. dubna 2016 od 14 hod. proběhne v posluchárně D2 na Fakultě informatiky MU přednáška pro odbornou veřejnost v rámci řízení ke jmenování profesorem doc. Ing. Jiřího Sochora, CSc.
    Název přednášky: Geometry Analysis of Protein Structures - Ten Years After
    Abstrakt: 10 years after introducing the original method Caver 1.0 several tools and methods for geometry analysis of protein structures emerged. These methods gained significant attention in biochemists world and are currently used for de novo design of enzymes. We will survey the Voronoi approaches originating from analysis of atom volumes (1974) that evolved in methods for exploration of protein clefts, pores and cavities. We will describe the development of CAVER 3.0 and compare it with another solutions. We will give several examples of methods aiming at tunnels and pores in protein geometry.

V úterý 19. dubna 2016 od 14 hod. proběhne v posluchárně D2 na Fakultě informatiky MU přednáška pro odbornou veřejnost v rámci řízení ke jmenování profesorem doc. RNDr. Jiřího Barnata, Ph.D.
    Název přednášky: 10 let nástroje DIVINE – Co bylo, je a bude
    Abstrakt: Technika zvaná ověřování modelu (angl. Model Checking) je v centru zájmu komunity vědců zabývající se automatizovanou formální verifikací již déle jak čtvrt století. Přestože za tuto dobu bylo vymyšleno mnoho vylepšení a řada nových technik, které výrazně posouvají možnosti této metody formální verifikace, její penetrace do běžného industriálního informatického života je výrazně menší, než se zpočátku čekalo. Cílem přednášky je shrnout zkušenosti s vývojem a používáním verifikačního nástroje DIVINE, který stojí na metodě enumerativního ověřování modelu. V přednášce krátce zrekapitulujeme výsledky, kterých bylo v souvislosti s vývojem nástrojem DIVINE dosaženo, zhodnotíme jejich silné a slabé stránky a nastíníme směr, kterým se bude vývoj nástroje DIVINE ubírat v blízké budoucnosti.

Všichni zájemci jsou srdečně zváni.