Výzkum a vývoj

• Cena Josepha Fouriera za počítačové vědy 2013

Společnost Bull s.r.o. a Francouzské velvyslanectví v České republice uspořádají v roce 2013 soutěž o „Cenu Josepha Fouriera za počítačové vědy“. Cílem této soutěže je ocenit nejlepší výzkumné práce českých doktorandů a mladých vědeckých pracovníků v oblasti informatiky a výpočetních věd se speciálním zaměřením na návrhy a využití výpočetně náročných algoritmů a metod, simulací a modelování, či na manipulaci s velkými objemy dat pro potřeby vědy a výzkumu ve veřejné i komerční sféře.

Soutěže se mohou zúčastnit všichni studenti univerzit, vysokých škol a ústavů Akademie věd ČR splňující následující podmínky:
    - jsou občany české národnosti
    - mají dokončené vysokoškolské vzdělání magisterského stupně a jsou držiteli vysokoškolského titulu Ing., Mgr., MUDr., MVDr., RNDr. nebo PharmDr., Ph.D.
    - jsou zapsáni do doktorandského cyklu na vysokoškolské vzdělávací instituci zapojené do projektu udělování Cenu Josepha Fouriera za počítačové vědy nebo již svou doktorandskou disertační práci obhájili, a to někdy v období po 1. lednu 2012
    - v rámci svého doktorandského studia nepracují pro společnost BULLs.r.o. ani pro žádnou její dceřinou společnost či pobočku
    - mají přijatý vědecký článek k publikaci v mezinárodním časopise anebo jim tam již alespoň jeden vědecký článek vyšel
    - v předchozích ročnících soutěže o „Cenu Josepha Fouriera za počítačové vědy“ se neumístili na 1., 2. ani 3. místě

Finanční dotace Ceny Josepha Fouriera za počítačové vědy 2013
    1. cena - 50 000 Kč + stipendium na měsíční stáž ve Francii
    2. cena - 30 000 Kč + stipendium na měsíční stáž ve Francii
    3. cena - 20 000 Kč

Termíny:
    3.5.2013 - nahlášení kontaktních údajů uchazečů na Francouzské velvyslanectví v ČR prostřednictvím koordinátora
    10.5.2013 - doručení přihlášek (v anglickém nebo francouzském jazyce) na Francouzské velvyslanectví v ČR
    23.5.2013 - ústní prezentace kandidátů (v anglickém nebo francouzském jazyce)
    20.6.2013 - slavnostní předávání ocenění
    Podrobné informace o podmínkách a průběhu soutěže jsou uvedeny na přiložené webové adrese.
    Koordinátorem Ceny Josepha Fouriera je za MU proděkan FI pro výzkum, vývoj a doktorské studium prof. RNDr. Antonín Kučera, Ph.D.