FI MU spoluorganizuje konferenci Humain o umělé inteligenci. Zveme Vás k účasti

HUMAIN je projekt, konference a platforma otevírající, sdružující, propojující témata a odborníky z oblastí umělé inteligence, umění, designu a humanitních věd.

Projekt HUMAIN je koncipován jako jednodenní interdisciplinární konference, která je určená jak odborné obci, tak i laické veřejnosti. Hledáme studenty, odborníky, umělce, teoretiky, designéry, praktiky, pedagogy, kteří se v našem (nejen) akademickém prostředí věnují propojení, reflexi, teorii, aplikaci umělé inteligence do nejrůznějších projektů, činností, sfér, a kteří mají k tomuto tématu co říct a sdílet.

Cílem konference HUMAIN je zmapovat současné tendence a otevřít téma umělé inteligence interdisciplinárně skrze oblasti designu, humanitních věd a umění, a také iniciovat mezioborovou diskusi či spolupráci.

Rozmanitost příspěvků je vítána, aby byly splněny stanovené cíle konference. Součástí konference bude i moderovaná diskuse vybraných zúčastněných.

Akce se koná 2. 10. 2021 v brněnském areálu Industra