Jsme hrdí na všech více než 5000 absolventů FI MU. Objevte jejich nevšední příběhy

Protože pevně věříme, že absolventi a jejich studijní a kariérní dráhy jsou tím nejlepším, čím se může vysoká škola chlubit, založili jsme v roce 2017 webovou galerii Příběhy úspěšných absolventů. Ta v tuto chvíli přibližuje 40 absolventských příběhů o tom, kam se dá s diplomem z Fakulty informatiky MU dojít. Každopádně z následujícího výčtu můžete odvodit, že jen diplomem to nekončí. Spíše je to úplný začátek. Pestrost uplatnění absolventek a absolventů z FI MU naznačuje, že důležité jsou i odvaha, zvědavost a chuť zkoumat neprobádané cesty. Posuďte sami:

Tomáš Baránek, absolvent 1996, stál u zrodu a vede vydavatelství Jan Melvil Publishing, jedno z nejvýznamnějších na českém trhu v oblasti literatury osobního rozvoje.

Petr Palas, absolvent 2001, zakladatel firmy Kentico, která vyvíjí celosvětově úspěšný redakční systém pro weby.

David Pavlík, absolvent 2003, během 12 let v USA získal zkušenosti z pozic u firem Netflix, Amazon nebo SpaceX, nyní zpět v ČR v Kiwi.

Jakub Nešetřil, absolvent 2005, úspěšný informatik a byznysmen, který se rozhodl nešetřit na potřebných místech a založil charitativní projekt Česko.Digital.

David Březina, absolvent 2005, úspěšný grafik a písmař, který se jako jeden z mála v ČR živí tvorbou písma.

Petr Přidal, absolvent 2007, založil společnost, která dodává mapové podklady a aplikace do celého světa.

Jan Řezáč, absolvent 2010, úspěšný webdesigner, autor ceněného průvodce po webdesignu Web ostrý jako břitva.

Andrej Pančík, absolvent 2010, vytvořil celosvětově úspěšné fundrisingové platformy Reprezent a Prizeo, které ještě lépe prodal.

Ondřej Materna, absolvent 2013, zakladatel firmy Legito, která poskytuje online platformu pro vytváření právních dokumentů na míru.

Jakub Jurových, absolvent 2014, pracoval jako technický ředitel startupu Operam, který pracuje na propagaci filmů hollywoodských studií.

Monika Čechová (Michalovová), absolventka 2013, využívá informatické znalosti v biologickém výzkumu, a nyní po Ph.D. studiu v USA je zpět na své alma mater jako postdoc.

Dita Přikrylová, absolventka 2016, založila neziskovku Czechitas, která se stala průkopnickou organizací v ČR na poli IT vzdělávání žen.

Karel Kubíček, absolvent 2017, na slavné švýcarské technice ETH se zabývá automatizací kontroly nařízení, které se týkají nakládání s osobními údaji.

Jiří Matela, absolvent 2017, spoluzakladatel firmy Comprimato, která se věnuje vývoji software pro usnadnění profesionální videoprodukce.

Kristína Zákopčanová, absolventka 2018 a Martin Ukrop, absolvent 2018, angažují se v projektu Fakta o změně klimatu, kde využívají své informatické znalosti v boji proti klimatické změně.

Vojtěch Polášek, absolvent 2019, nevidomý softwarový programátor, který promoval s vyznamenáním, uspěl v československé soutěži IT SPY a nyní rozvíjí kariéru v Red Hat.

A to není vše! Srdečně Vás zveme k nahlédnutí do celé galerie na fi.muni.cz/alumni/gallery/

Pokud Vás naše příběhy zaujaly a napadlo Vás, že v seznamu chybíte Vy,  Vaše spolužačky nebo spolužáci, neváhejte nás kontaktovat: propagace@fi.muni.cz