Umíme to. Firma s kořeny na FI MU nabízí inovace v online výuce. Je novým průmyslovým partnerem

Znáte výukové aplikace Umíme česky nebo Umíme matiku? Možná se podle nich doučují i vaši sourozenci nebo vaše děti. Za online aplikacemi stojí firma Umíme to, s.r.o. bývalého FI MU doktoranda Petra Jaruška. Od roku 2013 spolupracuje s fakultní výzkumnou skupinou Adaptive Learning, kterou vede docent Radek Pelánek. Vstup firmy mezi průmyslové partnery FI MU stvrdil tuto dlouholetou spolupráci a společný zájem, kterým je vývoj online výukových systémů. Průmyslové partnerství usnadní další spolupráci například v oblasti stáží a závěrečných prací studentů FI MU.

Adaptive Learning Research Group se zabývá praktickým vývojem adaptabilních výukových systémů i souvisejícím teoretickým výzkumem. Adaptabilní výukové systémy se přizpůsobují znalostem konkrétního studenta, když se učí z jeho chyb. Adaptabilní chování je založeno na matematických modelech znalostí a využívá metody strojového učení z dat. Adaptive Learning Research Group má ve svém portfoliu i další výukové aplikace jako jsou Robomise nebo Anatom.

Mimochodem, aplikace Robomise nebo Umíme programovat jsou jako dělané pro aktuálně zaváděné změny ve výuce informatiky v ČR.