Aktuality z fakulty

Veřejné zasedání Vědecké rady Fakulty informatiky MU (2. 6. 2017)
V pátek 2. června 2017 proběhnou v zasedací místnosti FI na veřejném zasedání Vědecké rady FI MU tato habilitační řízení:

10,30 hod. - Ing. RNDr. Barbora Bühnová, Ph.D., přednáška s názvem "Quality-Driven Architectury Design of Software Systems"
11,30 hod. - RNDr. Barbora Kozlíková, Ph.D., přednáška s názvem "Analysis and Visualization of Biomolecules".

Všichni zájemci jsou srdečně zváni.
Předpokládané začátky jednotlivých řízení se mohou posunout.

Cisco Academy (2. 6. 2017)

Cisco Networking Academy

2. 6. 2017 ve 12:00 v učebně D2

Fakulta informatiky Masarykovy univerzity ve spolupráci s Fakultou vojenských technologií Univerzity obrany nabízí svým studentům možnost studia programu Cisco Networking Academy.
Jedná se o vzdělávací program zaměřený na výchovu odborníků pro návrh, budování a správu počítačových sítí. Během jeho studia lze získat nejen teoretické znalosti, ale i praktické dovednosti v oblasti moderních počítačových sítí. Studium je rozděleno do čtyř kurzů:

Introduction to Networks,
Routing and Switching Essentials,
Scaling Networks,
Connecting Networks.

Každý jednotlivý kurz je zakončen zkouškou a absolvent může získat mezinárodně platný certifikát, který je na trhu práce vysoce ceněn.

Výuka Cisco Networking Academy pro studenty Fakulty informatiky MU bude:
zahájena v semestru podzim 2017,
probíhat v českém jazyce (studijní materiály jsou v jazyce anglickém),
rozdělena do dvou semestrů (předmětů).

Předměty vyučované na Fakultě informatiky Masarykovy univerzity, které pokrývají látku Cisco Networking Academy (výše zmíněných čtyř kurzů), jsou:

PV233 Počítačové sítě a směrovací protokoly,
PV234 Přepínání v LAN, bezdrátové sítě a rozsáhlé sítě.

Vstupním předpokladem pro absolvování Cisco Networking Academy je předešlé úspěšné ukončení předmětu PB156 Počítačové sítě nebo PV183 Technologie počítačových sítí.

Bližší informace ohledně studia Cisco Networking Academy budou prezentovány

2. 6. 2017 ve 12:00 v učebně D2

Zájemci o PhD studium (13. 6. 2017)
Studium od podzimu 2017
Elektronickou přihlášku v ISu lze podat do 2. 6. 2017.
Ústní část přijímací zkoušky se bude konat 13. 6. 2017, místo bude upřesněno.
Nadstandardní režim financovaní
Pro zájemce o doktorské studium na FI MU byl vypsán omezený počet míst s nadstandardním režimem financovaní, podrobnosti lze nalézt na stránce Calls for PhD students.
PhD Double Degree Programme
Ca'Foscari University of Venice

Studium od jara 2018
Elektronickou přihlášku v ISu bude možné vyplnit od září 2017.
Ústní část přijímací zkoušky se bude konat na přelomu ledna/února 2018.
Vše bude ještě upřesněno.

FI připravila úspěšný kurz Pythonu pro středoškoláky
Nadšení středoškoláci: Kurz Pythonu z dílny Fakulty informatiky bavil i naučil

Co vznikne, když se sejdou dva excelentní informatici a skupina středoškoláků nadšených do IT a počítačových her? Přece bezplatný kurz Pythonu, který exkluzivně připravila Fakulta informatiky za finančního přispění Rektorátu MU v termínu 1. 2. 2017–12. 4. 2017.

Cílem kurzu bylo seznámit středoškoláky s programovacím jazykem Python a jeho použitím pro tvorbu vlastní počítačové hry. A jak to vypadalo v praxi? Každou středu pronikali studenti spolu s našimi nejlepšími pedagogy Jaroslavem Čechákem a Valdemarem Švábenským z FI do tajů Pythonu. Ty doplnila ukázka balíku Pygame k tvorbě her včetně ukázkových implementací her využívající tento balík. Poslední část kurzu byla věnována práci na skupinovém projektu, vypracování návrhu a implementace hry vlastního výběru.

A jaký byl výsledek? Nadšení studenti, kteří si užili práci s Pythonem stejně jako hry a aplikaci Kahoot. „Téma tvorby počítačových her mi přišlo zajímavé. Člověk se tu toho mohl spoustu naučit,“ uvedl jeden z účastníků Ondřej Andrla. V pozadí nezůstalo ani ocenění práce obou lektorů stejně jako chvála na dobrou organizaci: „Vedoucí kurzu se očividně vyznají, a to nejen v Pythonu, ale byli schopni srozumitelně popsat i ostatní programovací jazyky,“ chválil si student Petr Janík.

Tak co, sejdeme se příští rok zas?

#fimuni #python #pygame #kahoot #studujfimu

Odpovědný kontakt: unix(atsign)fi(dot)muni(dot)cz