Akademický senát

Fakulty informatiky

O senátu

Akademický senát je oficiálním orgánem univerzitní samosprávy, skládající se z volených zástupců z řad zaměstanců a studentů. Akademický senát Fakulty Informatiky se tak skládá ze se skládá ze zaměstnanecké (8 členů) a studentské komory (4 členové). Mezi pravomoce a povinnosti senátu, definované ve Statutu Fakulty informatiky, patří například:

• schvalování výroční zprávy o činnosti a výroční zprávy o hospodaření fakulty, které předkládá děkan fakulty
  • schvalování návrhů děkana na podmínky pro přijetí ke studiu ve studijních programech uskutečňovaných na fakultě
  • schvalování návrhů děkana ohledně výše poplatků spojených se studiem
  • schvalování návrhů děkana na jmenování či odvolání členů vědecké rady a disciplinární komise fakult
  • právo žádat oficiální vyjádření libovolného člena akademické obce

Studentští senátoři mají kromě těchto pravomocí ještě několik neformálních možností: jakožto zástupci studentské obce mají dobrou pozici pro diskuzi s vedením fakulty, a to ať už při předkládání vlastních návrhů, nebo při řešení již existujících problémů. Studentští senátoři také hájí studentské zájmy, např. při podezření na jednání v nesouladu se SZŘ ze strany některého z vyučujících.

Více o akademické samosprávě

Volební a mandátová komise
Aktuální obsazení volební a mandátové komise na volební období 2024 – 2026 bude doplněno.

Akademický senát lze kontaktovat přes následující skupinové adresy:

Akademický senát FI
Studentská komora AS FI