TrackOnMapEditor

Editor GPX souborů zobrazených nad mapu

13. 1. 2013 opraveny aktuání chyby nalezeny uživateli -> verze 0.24

TrackOnMapEditor je aplikace pro editaci souborů GPX při jejich zobrazení na mapě. Umožní vám prohlédnout si zaznamenanou trasu, nebo třeba naplánovat výlet.
Používá 2 druhy map:

Program je vyvíjen v jazyce Java a měl by fungovat na všech desktopových platformách.

Náhled

Aplikace nepracuje se všemi informacemi uloženými ve formátu GPX. Po úpravě v aplikaci doporučuji vždy uložit jako nový soubor, nebo lépe pracovat na kopii. Jinak může být část informace ztracena.


Status

Aplikace byla vytvořena jako bakalářská práce. Nechtěl bych, aby to byla jedna z bakalářek do šuplíku (proto jsem si vybral takovéto téma). Aplikaci jsem vyvýjel hlavně pro to, že mi něco podobného chybělo. Mám dost nápadů, jak dál pokračovat a věřím, že dobrých.

Změny ve verzi 0.2:

Opravy a drobná vylepšení verze 0.21:

Opravy a drobná vylepšení verze 0.22:

Opravy a drobná vylepšení verze 0.23:

Opravy verze 0.24:


Plánované rozšíření:

Ovládání

Aplikace je určena pro ovládání myší. Posun mapy je realizován tažením myši při stisknutém pravém tlačítku v oblasti mapy.
Body lze přesouvat chycením a přesunem pomocí levého tlačítka myši.
Při současném držení kláves ALT a SHIFT a kliknutí levým tlačítkem myši do mapy, bude na označené místo přesunut označený bod (při více bodech, ten první).
Při současném držení kláves ALT a CTRL a kliknutí levým tlačítkem myši do mapy, bude na označeném místě vytvořen nový bod, který bude zařazen za aktuální označený.
Funguje výběr více bodů za současného držení CTRL a SHIFT dle obvyklích zvyklostí. Fungují obvyklé klávesové zkratky pro otevírání/ukládání souboru.
Pokud je aplikace spuštěna s argumenty a prvním z nich je soubor, pokusí se jej otevřít. To umožňuje nastavit v operačním systému asociaci aplikace se soubory GPX.

Download

TrackOnMapEditor 0.24 (vydáno 13. 1. 2013) Stahujte zde

Hlášení chyb

Pokud by jste našli v aplikaci nějakou chybu, neváhejte mě kontaktovat: