Časté prosby a dotazy

Potřebuji podepsat X

X = zadání BP/DP, výkaz o provedení práce, ...

Ideální řešení je asynchronní: Nechte vyplněný papír v mé přihrádce v kuchyňce ve 5. patře budovy C na FI. Já ho tam najdu (většinou do 24h, chodím do kuchyňky pravidelně), podepíšu, nechám tamtéž a mailem vám dám vědět, že si papír můžete vyzvednout. Pokud by kuchyňka byla zamčená, připíchněte papír na nástěnku vedle kanclu.

Pokud to spěchá, tak mě zkuste zastihnout v kanceláři. Pokud chcete mít jistotu, že mě zastihnete v kanceláři, napište mi mail. Pokud možno však preferujte "bez-mailové" řešení.

Potřebuji doporučující dopis

Doporučující dopis vám napíšu pouze pokud vás osobně znám z nějaké nadstandardní aktivity (např. BP/DP pod mým vedením, účast na výzkumu, organizace KSI/Interlos/Intersob, reprezentace fakulty na ACM ICPC, ...).

Udělejte to pro mě prosím co nejjednodušší. Dodejte mi přesný vzor či formulář, který mám vyplnit a přesné instrukce co s ním. Zveřejněte v ISu svoje studijní výsledky. Ve vlastním zájmu mi dodejte všechny relevantní informace, které se mohou do doporučujícího dopisu hodit - nejlépe rovnou v takové formě, aby šly do dopisu snadno použít (tj. např. pokud má být dopis anglicky, dodejte podklady anglicky). Klidně svoje zásluhy "nafoukněte" (uveďte i detaily) - protřídit to jde vždy, naopak nečekejte, že já budu vymýšlet něco, k čemu mi nedodáte podklady. Dodané podklady upravím tak, abych se pod ně mohl upřímně podepsat.

Dejte vědět včas s předstihem. Žádost "potřebuji doporučující dopis do zítřka" má malou šanci na úspěch.

Můžu mít BP/DP s tématem X v oboru AP?

Obor AP je relativně volný, takže pokud je téma alespoň trochu informatické, tak vesměs platí "pokud si seženete vedoucího (konzultanta), pak ano". Pokud je vedoucím externista (např. z firmy), musíte si sehnat alespoň konzultanta. Vedoucím (konzultantem) může být akademický pracovník na FI, výzkumný pracovník na UVT, výjimečně doktorský student.