Jiná čeština: ascii Isolatin2 Kameníci Windows ISO-8859-1 Cork (T1) koi vga pclatin

Vosák Nesmrtelný (Wasper the Everlasting)

Věnováno P. Houserovi, s láskou

Člověk, který se všem představil jako Klotrle, se pohodlně opřel, odfoukl pěnu, královsky se napil, krknul si a začal vypravovat.

"Jdu si takhle od Kalicha přes Černý pivovar domů do Holešovic, když spatřím na ulici Vosáka, jak vošahává moji starou. Zařvu na něj a skočím. Ale jak takhle skáču přes ulici, jede kolem náhodou tramvaj, která mě zachytí a vleče až do Nuslí. Co teď, povídám si, a když zrovna jdu přes Modřany, vidím tři policajty. Chci se jich zeptat na cestu, chytnu jednoho pod krkem, zadržím nohou pendrek druhýho a najednou bum-bác, zapomněl jsem na třetího. Ten mně poklepe na záda, já se votočím a nejednou bum-bác, koukám - je to Vosák. To mě teda vyděsilo. Myslel jsem si furt, že Vosák vošahává moji starou na Vinohradech a že mám záda krytý. No, co mám vykládat. Za chvíli ležim na ulici zmlácenej a zkopanej, válim se tam v krvi a počítám kosti. A jak si tak ležim na tý ulici, začalo se pomalu rozednívat a kdybych neměl hlavu v kanálu a zrovna nezvracel, všimnul bych si toho úsvitu, kterej byl tak krásnej, jako ten, o kterym píše náš největší básník Neruda.

No, zkrátka, co vám mám povídat, za chvíli kolem mě začali chodit důchodci s těma psama, co je choděj věnčit. A jeden na mě začal chčít. Chytnu toho důchodce pod krkem a chystám se ho zmlátit a já vidim..."

Klotrle dopil půllitr, zamával na hostinského.

"Tondu Boučka, kterýmu všichni říkáme Medvěd. A skutečně venčil medvěda. Zadupu Tondu Boučka do země a chci se vrhnout na medvěda, když medvěd sundá masku - bum-bác, je to Vosák. Jak jsem naštvanej, vrhnu se na Vosáka, ale zapomněl jsem, že ten kanál nemá příklop. Co vám mám povídat, za chvíli plavu ve Vltavě.

Řeknu vám, plavat v prosinci mezi ledy ve Vltavě není žádnej med. Všude samej vodník, támhle štika, tady vokoun a támhle dokonce plave... Díky, Franto," usmál se Klotrle na hostinského Jahodu, odfouknul pěnu, říhnul si. "Žralok. Náhodou okolo plave taky Venclovský. Hodim teda do sebe panáka a kraulem utíkám okolo Národního divadla, přes Národní třídu, když najednou vidim - peep show. Řeknu si, otevři se chlape tý Evropě, koukni se na prasečinky a už stojim ve frontě. Zaplatim vstupný, jdu kolem toho krámku, co tam maj, a tam pánové vidim samý nahý... Franto, prosimtě, eště jedno."

Klotrle zamával na hostinskýho.

"Samý nahý Vosáky. Udělalo se mi z toho špatně. Chlapi, přísahám, tam, kde maj normálně takový ty různý pomůcky, byli všude gumoví Vosáci. A jak je tam ta nafukovací panna - pánové, tam byl nafukovací Vosák. Tfujtajbl, vodplivnu si a du se dívat na nahý ženský. Hodim tam pětikorunu, votevře se ten průzor a já vidim nahatýho Vosáka. Pánové, já byl z tý kabinky venku dřív, než se ten průzor zavřel. Radši se kouknu na ňáký zajímavý filmy. Pánové - stodvacet korun sem do toho vrazil a když se na to kouknu - běží film Vosák for president. Pánové, já z toho byl tak naštvanej, já jsem z tý kabinky vylít a začal všechno mlátit. Chlapi, deset jsem jich zmlátil, než jsem dostal gumovým Vosákem do hlavy... Díky Františku, hele budeš to privatyzýrovat? Nebudeš, viď, tak je to fajn. Co? Už jsi to koupil? Franto, ty seš ale cvok."

Klotrle do sebe hodil další pivo. Hostinský František Jahoda obrátil pivní tácek, na kterém už nebylo místo, sesbíral prázdné půllitry a odešel narazit další soudek.

"Ležim si teda na Mallorce na pláži, stará vedle mě, fakani lítaj na písku, chlapi, balada jako ta od Hrubína, když se na pláži vynoří ponorka a z ní vyskočí přepadový komando. Ratata, střílej do nás z kulometu a..."

Klotrlemu spadla hlava na stůl. Měl jsem toho taky dost, ale byl jsem zvědavý, jak ten celý příběh skončí. Počkal jsem tedy až do zavírací doby a pak jsem tatínka odtáhl domů. Inu, my Vosáci to máme tak ňák v krvi.


jiní vosáci:

[PŘEDMLUVA] [VOSÁK BOJOVNÍK] [DOTEK VOSÁKA] [VOSÁK LYRIKEM] [VOSÁK NESMRTELNÝ] [VOSÁK PORADCE] [VOSÁKOVO FÁDNÍ ODPOLEDNE] [SEX PATŘÍ NÁM] [DODATKY]


Jinam:

imladris@fi.muni.cz ...home, sweet home...