E-learning na FI

Informační systém MU lze využít nejen pro administrativu spojenou se studiem, ale také k e-learningové podpoře prezenčního i kombinovaného studia.


Uživatelskou podporu při tvorbě e-learningových výukových pomůcek poskytuje vyučujícím MU vedle e-techniků (e-learningové aplikace IS MU) a is-techniků (administrativni aplikace IS MU) i Servisní středisko. Pokud přemýšlíte, že by Vám multimediální pomůcka zjednodušila výuku a pomohla studentům, pak neváhejte a kontaktujte Servisní středisko: servistech(atsign)fi(dot)muni(dot)cz, které Vám pomůže nápad zrealizovat. E-technici, is-technici i s-technici jsou zaměstnanci Centra výpočetní techniky Fakulty informatiky MU.

V letech 2009-2012 se e-technici podíleli na realizaci projektu Systém vzdělávání pro inovaci studijních programů s podporou IT a v letech 2012-2015 na projektu Centrum interaktivních a multimediálních studijních opor pro inovaci výuky a efektivní učení.


Aktuality

23. 11. 2016 - 7. ročník Open space konference o e-learningu IS MU

Pracovníci IS MU připravují již 7. ročník Open space konference o e-learningu IS MU . Konference se koná pod záštitou rektora MU doc. PhDr. Mikuláše Beka, Ph.D. a je určená pro učitele a doktorské studenty MU. Ústředním tématem tohoto ročníku konference bude aktivizace studentů. Vyučující se podělí o své praktické zkušenosti s průběžnou prací se studenty, s rychlým ověřováním znalostí na seminářích či například s online hlasováním během přednášky. Zazní informace o Peer instruction metodě a také budou představeny nástroje IS MU pro MOOC a kurzy pro veřejnost nebo další e-learningové novinky. Vedle prezentací budou pro účastníky k dispozici i tradiční „open space“ stánky pro jejich dotazy, názory, náměty.
Středa 15. února 2017, Fakulta informatiky, Botanická 68a, Brno

13. 7. 2016 - Odpovědní archy s možností opravy

Připravili jsme nové odpovědní archy s možností oprav odpovědí. Tuto novinku ocení jak učitelé, tak studenti, kteří při chybě ve vyplňování odpovědí již nebudou muset žádat o nový odpovědní arch a znovu jej celý vyplňovat od začátku. V novém typu odpovědního archu stačí ve spodní části archu pouze vyplnit číslo opravované otázky a vyznačit správnou odpověď. Více informací najdete v blogu.

13. 7. 2016 - Záznamy přednášek z Open space konference

Zveřejnili jsme záznamy přednášek z 6. ročníku Open space konference o e-learningu IS MU zaměřeného na video ve výuce. Záznamy jsou dostupné na webu konference.

30. 6. 2016 - Metodika užití videa ve výuce

Video se stává již běžnou součástí výuky na Masarykově univerzitě, v Informačním systému se nachází už více než 70 000 videí. Tématu videí se věnovala i únorová Open space konference o e-learningu IS MU a nyní jsme připravili novou sekci Metodika užití videa ve výuce. Metodika pokrývá i stále aktuální a žádané téma autorského zákona, konkrétně užívání cizích děl ve výuce. Více informací najdete v blogu.

8. 6. 2016 - Export odpovědí z odpovědníku do PDF

Nově lze odpovědi studentů z Odpovědníků IS MU exportovat do formátu PDF. Využijí ji zejména vyučující, kteří ve svých elektronických testech používají otevřené otázky (typ a). Mají možnost získat všechny odpovědi všech studentů v jednom přehledném souboru, který si mohou prohlížet offline, případně vytisknout. Export do PDF doplňuje stávající možnosti exportu a v pilotním provozu umožňuje exportovat otázky typu :r, :c a :a. Do budoucna ale přibude i možnost exportu ostatních typů odpovědí. Více informací v blogu.

15. 3. 2016 - Zadání písemky s krátkým odpovědním archem

Připravili jsme nový typ zadání, který umožňuje tisknout zadání spolu s odpovědním formulářem na jeden list papíru. Výsledkem je tak jednodušší příprava i více ekologický tisk. Nový typ formuláře najde uplatnění zejména u krátkých písemek, např. u pravidelného procvičování na začátku každé hodiny. Více informací v blogu.

8. 3. 2016 - Nová aplikace Průzkumy

Byla zveřejněna nová aplikace (Osobní administrativa - > Průzkumy), která slouží k vytváření dotazníků a anket nejen pro uživatele v IS MU, ale i mimo něj. Aplikaci může využít kdokoliv v ISu, pro uživatele s právem (s_studium či e_pruzkum) je k dispozici řada pokročilých nastavení, včetně automatického zasílání e-mailů respondentům.

1. 3. 2016 - Nová funkce: Vkládání PDF do interaktivních osnov IS MU

Nově lze do interaktivních osnov vkládat PDF soubory tak, že si je studenti mohou číst přímo v osnově, aniž by soubor museli stahovat a spouštět zvlášť. Více informací v blogu.

Pozvánka na univerzitní konferenci o e-learningu IS MU

Vážené kolegyně, vážení kolegové, srdečně Vás zveme na 6. ročník Open space konference o e-learningu IS MU zaměřený na využití videa ve výuce. Prezentovat budou vyučující se zkušenostmi s e-learningem a zaváděním moderních technologií do výuky.
Středa 17. února 2016, Fakulta informatiky, Botanická 68a, Brno
Účast na konferenci je zdarma. Prosíme o přihlášení se na konferenci vyplněním registračního formuláře na stránkách konference.