Aktuality z fakulty

Informatické kolokvium 6. 12. Systems Theories contributes to Service Science (6. 12. 2016)

Informatické kolokvium 6. 12. 2016, 14:00 posluchárna D2
prof. Francesco Polese, University of Salerno
Systems Theories contributes to Service Science
Abstrakt: Service Science is a multicultural scientific domain addressing
service systems, their desing, functioning, performance looking for the
conditions and enablers of value co-creation in service exchanges. Service
Systems are the focus of this research mainstream, indeed related to many other
scientific domains such as that of big data analytics, management, engineering,
legal sciences, marketing, human behavior, systems thinking. This latter, and in
particular the Viable Systems Approach (VSA), supports the understanding of
complex phenomena and with its theoretical suggestions, its postulates and
fundamental concepts can be very useful to better understand service exchanges.
A deepening of the VSA is hence most welcome in order to better manage decision
making involving service systems, complex adaptive systems, complex service
systems, smart service systems, smart cities and communities, and all topics
interested by smarter planet initiative and by the service science community.

Informační schůzka k programu Erasmus+ (15. 12. 2016)
Jako každoročně bude v lednu 2017 vyhlášeno výběrové řízení na zahraniční studijní pobyty v rámci programu Erasmus+ pro následující akademický rok 2017/2018.
Pro zájemce o tyto studijní pobyty Erasmus+ proběhne informační schůzka dne 15. prosince 2016 od 12.00 hod. v posluchárně D1!
Další informace o programu Erasmus+ na FI najdete na webu FI.

Studium na partnerských univerzitách MU mimo Evropu (15. 12. 2016)
CZS vypisuje výběrové řízení na studijní místa na partnerských univerzitách v akademickém roce 2017/2018 se začátkem v podzimním semestru 2017. Je možné se hlásit na cca čtyřicet univerzit v USA, Kanadě, Austrálii, Mexiku, Kostarice, Brazílii, Izraeli, Gruzii, Japonsku, Jižní Koreji, Rusku, Tchaj-wanu a Číně a dalších zemích. Studenti FI již úspěšně studovali např. na University of Toronto, Juniata College, National Taiwan University, University of the Sunshine Coast a mnoha dalších, tak neváhejte a přihlaste se také.
Podmínky:
  • určeno studentům, kteří v době výjezdu do zahraničí mají ukončené minimálně dva semestry studia na MU (úroveň bakalář), což neplatí pro navazující magisterské studium. Mohou se účastnit i studenti kombinované formy.
  • ač je většina univerzit v nabídce otevřená studentům bakalářských a magisterských programů, několik možností je nabízeno i doktorandům.
  • vynikající znalost angličtiny, případně jazyka, ve kterém bude výuka probíhat (španělština, portugalština, japonština, čínština, atd.)
  • délka pobytu od jednoho semestru po celý akademický rok
  • student může požádat o měsíční stipendium pravděpodobně ve výši 10 000 Kč /měsíc
Termín pro podání přihlášek on-line (https://isois.ois.muni.cz/application-outgoing), sekce Bilateral agreements je čtvrtek 15.12. 2016 do 23:59 hodin.
Pozn. výběrové řízení na mobility v roce 2017/2018 se začátkem v podzimním semestru 2017 je pouze jedno a zahrnuje jak AJ, tak jinak mluvící země. Vždy s termínem 15.12.2016.
Součásti výběrového řízení je také jazykový test z angličtiny, na který se musí přihlásit studenti, kteří plánují studium v angličtině, popř. hostující škola takový dokument vyžaduje (a nemají jeden z uznaných certifikátů).
Na jazykový test je nutné se přihlásit (prostřednictvím stejného formuláře viz výše, sekce English Test – viz https://isois.ois.muni.cz/application-outgoing). Termíny konaní testu AJ jsou 6.12., 12.12. a 16.12. 2016.
Kontaktní osoba CZS: Martin Vašek (vasek@czs.muni.cz)
Více informací: http://czs.muni.cz/cs/outgoing-mobility/outgoing-student/outgoing-student-studium/outgoing-student-partners

Aktuality z výzkumu a vývoje

Aktuality bakalářského a magisterského studia