Aktuality z fakulty

Slavnostní otevření nových prostor FI (19. 9. 2014)
V pátek 19. září 2014 proběhne na FI slavnostní otevření nových prostor následované doprovodným programem.

11:00 - 13:30: Ceremoniál slavnostního otevření
Vzhledem ke kapacitním omezením je tento ceremoniál určen výhradně pro zvané hosty. Ceremoniál proběhne ve vstupních prostorách FI. Po tuto dobu proto prosím používejte jako náhradní vchod do budovy zadní bránu do dvora, která bude otevřená.

13:30 - 16:00: Doprovodný program, setkání s absolventy
Tato část programu je určena všem zájemcům z řad studentů, zaměstnanců a absolventů FI. Navštivte laboratoře v nových prostorách, zúčastněte se zajímavého workshopu CERIT, nebo si poslechněte zajímavé krátké přednášky úspěšných absolventů FI a strategických partnerů.

Podrobný program naleznete na 20.fi.muni.cz

Software Summer Camp 2014
Společnost IBA CZ ve spolupráci s Fakultou informatiky MU pořádá osmý ročník tradiční prázdninové akce nazvané SOFTWARE SUMMER CAMP.
Program je rozdělen do dvou tématických částí - PROJEKTOVÝ MANAGEMENT a TECHNOLOGICKÝ TRACK.
Každý účastník obdrží certifikát o absolvování s celkovým hodnocením.
  • ZA NEJLEPŠÍ VÝSLEDKY ZÍSKÁTE HODNOTNÉ CENY!

Proměňte školní teorii v praktické zkušenosti!

Teď máte jedinečnou možnost, jak si své školní znalosti vyzkoušet v praxi a užít si týden zajímavých seminářů z oblasti IT.
Pojďte si pod vedením profesionálů nakonfigurovat vlastní portál, nebo zkuste řídit projekt ve všech jeho fázích.

Kdy: 1. - 5. září 2014

Kde: Fakulta informatiky
        Masarykova univerzita
        Botanická 68a
        602 00 Brno

Technologický track Projektový management v praxi
Po 1. 9.
Spring Framework + Hibernate
Kompetence projektového managera
Út 2. 9.   Liferay features
Liferay Administrace
Jak vzniká software na míru?
Produktový managemnet
St 3. 9.   Vývoj portletů (Spring MVC) UX design
Čt 4. 9.   Liferay Advanced Agilní metodiky SCRUM
a simulační hra LEGO SCRUM
Pá 5. 9.   Mobilní řešení & UNCONFERENCE    Leadership a motivace

Ukončení slavnostním rautem a udělením cen.

Cena: 1000,- Kč, při registraci do 31. 7. je cena snížen na 800 Kč.
Informace a registraci najdete na https://www.ibacz.eu/software-summer-camp

Změna vstupu do budovy FI MU od 4. 8. 2014

Od pondělí 4.8.2014 od 6.00 hodin bude "otočen" vstup do budovy Fakulty
informatiky, Botanická 68a. Místo provizorního vstupu budovou D bude otevřen
hlavní vstup v nové budově A.

Za vytvoření simulátoru se absolvent FI proletěl ve stíhačce
Po loňském úspěchu Michala Balážii, který získal Švédskou cenu za inovaci v kategorii Civil security, se podobný úspěch podařil i letos. Náš absolvent Filip Nálepa získat tuto cenu v kategorii Virtual Simulation – Augmented Reality za projekt Event Detection in Video. Více na www.veda.muni.cz. Gratulujeme.

Erasmus stáže
CZS vypsalo mimořádné kolo pro podávání přihlášek na zahraniční odborné stáže v rámci programu Erasmus.
Administrativní proces je zjednodušený, studenti odevzdávají Learning agreement for Traineeships (staré dokumenty Training agreement již nejsou akceptovány), motivační dopis a odbornou referenci. Vše i v tištěné podobě do dne uzávěrky na CZS.
Více info na: http://czs.muni.cz/cs/outgoing-mobility/outgoing-student/outgoing-student-praxe/outgoing-student-erasmus-plus-praxe
Termín uzávěrky je 4. 9. 2014.