Aktuality z fakulty

Bakalářky a diplomky v IT firmách (24. 10. 2016)
Chcete dokončit školu a získat skvělou praxi? Bez bakalářky či diplomky to nepůjde. Na co byste se měli zaměřit, kterému oboru se věnovat, jaké firmě se upsat či který projekt rozvíjet, aby vás to bavilo a mělo co největší impact?

V pondělí 24. 10. 2016 od 16.30 do 19.30 se na Fakultě informatiky koná event Kariérního centra MU Industry ShowCase: Bakalářky a diplomky v IT firmě. Je určený všem studentům, kteří chtějí úspěšně dokončit školu a získat skvělou praxi.

Na co se můžete těšit?
  •     Dozvíte se, jaké bakalářské a diplomové práce můžete zpracovávat.
  •     Zjistíte, co vám za to firmy nabídnou a co od vás budou požadovat.
  •     Čeká vás moderovaná diskuze mezi studenty, fakultou a zástupci firemní sféry.
  •     Můžete se těšit na neformální networking spojený s rautem a soutěž o zajímavé ceny.
Na eventu vystoupí manažeři a personalisté z firem:
  •     AHEAD iTEC​. a.s.
  •     inQool a.s.
  •     Kentico software s.r.o.
  •     Mautilus, s.r.o.
  •     Flowmon Networks a.s.
Více informací a registrace zde.

Turnaj v programování umělé inteligence v NetSuite (27. 10. 2016)
Nuda v Brně? Co takhle zkusit turnaj v programování umělé inteligence, který pořádáme ve čtvrtek 27.10. v 9:30 u nás v NetSuite na Trnité 3?

Soutěžit se bude v párech, nicméně pokud nemáte parťáka při ruce, tak Vám někoho určitě najdeme. A když budete hodně chtít, tak můžete soutěžit i samostatně. Programovat se bude umělá inteligence old-schoolové hry, takže pokud umíte kódovat v Javě, Pythonu, C++ nebo C#, tak je to stopro něco pro Vás! Navíc celá soutěž probíhá pod mentoringem našich zkušených developerů a tudíž to je i skvělá příležitost naučit se něco nového!

Turnaj bude probíhat v několika kolech, přičemž každé trvá zhruba hodinu. Na začátku začnete s jednoduchým algoritmem, který v každém dalším kole postupně zdokonalujete, až na konci vytvoříte takovou umělou inteligenci, která s Váma půjde večer na pivo :-) … Okay, možná to nebude až tak dokonalé AI, ale rozhodně bude zajímavé sledovat, jak se posouváte dál, protože výsledky každého kola budeme promítat na plátně. Nakonec si výherní dvojice od nás odnese dvě Go Pro kamery (Hero 4 Silver Edition).

Pokud máte zájem, tak napište Petře Růžičkové na pruzickova@netsuite.com a ona Vám ráda poskytne víc informací. Jo a ještě jedna důležitá věc - nezapomeňte si vzít s sebou i svůj notebook.


Mezivládní dohody 2017/18 - kvóty (28. 11. 2016)
Akademická informační agentura DZS již aktualizovala pobyty na rok 2017/18, je možné se již hlásit dle stanovených kvót pro MU (od loňska nedošlo k podstatným změnám).
Termín pro Rusko je již v říjnu, proto prosím o dodání přihlášek do 21.10.2016 na OZZ.
Termín dodání přihlášek pro ostatní pobyty je 28.11.2016.
Uchazeči o pobyty obsazované kvótami vyplní elektronickou přihlášku AIA a univerzitní přihlášku v ISOIS, poté papírovou verzi dodají na OZZ.
Informace pro studenty jsou k dispozici na stránce CZS: http://czs.muni.cz/cs/outgoing-mobility/outgoing-student/outgoing-student-studium/115-outgoing-mobility/student/outgoing-student-studium/112-outgoing-student-rp-msmt-pmd-kvoty
Vyučující můžeme vyslat do Číny (pouze učitele čínštiny), Itálie a Řecka. Informace pro vyučující: http://czs.muni.cz/cs/outgoing-mobility/academic-staff/outgoing-ucitel-vyzkum/outgoing-ucitel-vyzkum-mezivladni/outgoing-ucitel-vyzkum-mezivladni-kvoty

Connecting The Dots: Physical to Digital Transformation
So what is innovation to you? And how might you define "digital transformation"? Many companies are facing the challenges in defining innovation, and the term 'digital transformation' coupled with associated technology trends. Are you passionate about the world of innovation and innovative projects?
Join us at the lecture Connecting The Dots: Physical to Digital Transformation and you will have the unique opportunity to personally meet with two of our innovation gurus from Konica Minolta European Business Innovation Centre.

Milan Lakhani and Zdeněk Vrbka will explain how innovation can be used in digital transformation and how a traditional Japanese business is developing its digital strategy. Both will present some of our interesting projects and will share with you insights on the possibilities, which are indeed endless.

When?

3.11.2016 – 16:30

Where?

MU Faculty of Informatics - Hall A318 (Botanická 68a, Brno)

No prior registration is needed. The lecture is open to the public.

Let´s meet and connect the dots together J

For further information and questions, please contact Kateřina Portová (Katerina.Portova@konicaminolta.eu)


Aktuality z výzkumu a vývoje

Aktuality bakalářského a magisterského studia


Aktuality z doktorského studia

Aktuality odd. zahraničních studií


Odpovědný kontakt: unix(atsign)fi(dot)muni(dot)cz