Aktuality z fakulty

AT&T Training Center – 2 modules for FI students (30. 9. 2015)

AT&T Training Center – 2 modules for FI students

AT&T offers opportunity to develop your practical skills in classes led by AT&T engineers working in Brno ICT environment, supporting clients of largest telecommunication provider.

AT&T Brno is coming up with unique opportunity to get new knowledge, skills and credit counted in your study plan.

Modules:

Autumn semester application is open until September 24th, 2015.

Successful students will receive 2 credits for PV177.

Content of classes is best suitable for Mgr. students or for students in last year of Bc. program.

Students interested in AT&T Training Center can register by using University Information System: http://tinyurl.com/FIMU-PS2015-ATT

Qualification technical test will be organized on September 30th at the Faculty of Informatics.

Classes will be organized in:
AT&T LAB Environment
Palachovo náměstí 726/2
625 00 Brno

For more information contact AT&T Training Center via email: training_center@att.com

Date     Course agenda
30.09.2015 Wed     Initial qualification test (in written form), ~30mins.
09.10.2015 Fri     Class #1
23.10.2015 Fri     Class #2
30.10.2015 Fri     Class #3
13.11.2015 Fri     Class #4
20.11.2015 Fri     Class #5
04.12.2015 Fri     Class #6
11.12.2015 Fri     Class #7
16.12.2015 Wed     Theory test and practical exam (approximately 4 hours)

Přihlaste se do soutěže ACM-SPY a vyhrajte 1000 EUR

ACM Student Project of the Year (ACM SPY) je soutěž o nejlepší diplomovou práci v oblasti informatiky a informačních technologií. Soutěže se mohou účastnit studenti českých a slovenských univerzit, kteří obhájí svou diplomovou práci v akademickém roce 2014/2015 a téma jimi zvolené práce zapadá do oblasti informatiky a informačních technologií. Nominace do soutěže provádí přímo fakulta.

Co můžete získat:

• Celkový vítěz získá finanční odměnu 1 000 EUR, vedoucí jeho diplomové práce 200 EUR.
  • Všichni finalisté získají hodnotné ceny.
  • Možnost dát o sobě vědět a mít možnost se uchytit v některé z renomovaných IT firem, které tuto soutěž bedlivě sledují.
  • Díky výhře v ACM SPY se studenti mohou dostat na prestižní univerzity v zahraničí. O tom ostatně svědčí i příběhy předchozích finalistů. Báře Micenkové se podařilo získat stáž ve švýcarském Curychu, kde pracuje jako softwarový inženýr ve společnosti Google. Ondra Mikšík nyní studuje doktorský program na prestižní Oxford Brookes University. Zbyňka Poulíčka zas výhra v soutěži nastartovala k založení vlastní firmy GINA Software, která vyvíjí software pro koordinaci záchranářů v náročném terénu během humanitárních akcí.

Co je třeba udělat:

• Do 16. 7. 2015: poslat svoji nominaci na oslejsek [zavináč] fi.muni.cz (stačí odkaz na DP v ISu). Na základě nominací proběhne fakultní výběr, ze kterého vzejde max. 10 prací.
  • Do 21. 9. 2015: 10 vybraných studentů FI odevzdá diplomovou práci a informační leták.
  • Prosinec 2015: 8-12 finalistů vybraných odbornou porotou předvede své práce ve velkém finále v Praze. Ostatní studenti s kvalitními pracemi budou zveřejněni v galerii nejlepších na webu soutěže.

Aktuality z výzkumu a vývoje

Aktuality z doktorského studia

Aktuality odd. zahraničních studií